Kripto Kenan böyle buyurdu: Kılıçdaroğlu'nu bırakın, Perinçek'i tutuklayın

Gündem 18 Ağustos 2017 16:31
Videoyu Aç Kripto Kenan böyle buyurdu: Kılıçdaroğlu'nu bırakın, Perinçek'i tutuklayın
A
a

Akit yazarı Kenan Alpay bugünkü köşesinden Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'i hedef aldı. Alpay, 'Kılıçdaroğlu'nu değil Perinçek'i tutuklayın' dedi

Akit gazetesi yazarı Kenan Alpay, bugünkü köşesinden Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in tutuklanmasını buyurdu. Alpay, "MİT TIR’larına yapılan operasyonun başını çeken Fethullahçı cuntanın yargı ve asker kadrolarıydı elbette. Ancak FETÖ’nün operasyonlarına benzer operasyonları yargı, asker, diplomasi ve medya içerisindeki Aydınlık-Perinçek Şebekesi de tertipliyordu" diye ucu açık iftiralarda bulundu.

Kenan Alpay'ın hedefinde Aydınlık gazeteside vardı. Alpay, "Aydınlık Gazetesi’ni es geçip Cumhuriyet Gazetesi’ne abanma resmi çok kötü görünüyor. Perinçek ve şebekesine yol verip Kılıçdaroğlu’nu seçimde değil de mahkemede susturma yönünde ilerlemek usulen de yanlıştır" ifadelerini kullandı.

İşte kripto Kenan'ın yazısının ilgili bölümü;

"MİT TIR’larına yapılan operasyonun başını çeken Fethullahçı cuntanın yargı ve asker kadrolarıydı elbette. Ancak FETÖ’nün operasyonlarına benzer operasyonları yargı, asker, diplomasi ve medya içerisindeki Aydınlık-Perinçek Şebekesi de tertipliyordu. Üstelik Ergenekon-Balyoz davalarına rağmen Perinçek Şebekesi ve Fethullahçı Cunta arasında Suriye krizi üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve Hükümeti IŞİD, El Kaide gibi unsurların hamisi, destekçisi ve parçası olarak lanse edecek ‘belgelere’ dayalı yayınlar, sızıntılar, adı açıklanmayan yetkililerin beyanları hiç hız kesmiyordu.

Hesaplaşmayı ahlaki ve siyasal planda görmek en iyi, en sağlam ve en faydalı yoldur. Açıkça söyleyelim: Aydınlık Gazetesi’ni es geçip Cumhuriyet Gazetesi’ne abanma resmi çok kötü görünüyor. Perinçek ve şebekesine yol verip Kılıçdaroğlu’nu seçimde değil de mahkemede susturma yönünde ilerlemek usulen de yanlıştır."

FETULLAH'I SAVUNDU, AÇILIMI DESTEKLEDİ

Kripto Kenan açılım sürecinde Akit gazetesindeki köşesinden 'Sorunu ve Çözümü Uzakta Arama Gafleti' başlıklı yazısında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in açılımı desteklediği ve böylelikle hükümetin elinin siyasetende güçlü olduğunu yazmıştı. Kripto Kenan, "Fethullah Gülen ve cemaatinin konuya dair açık ve ısrarlı destek bildiriminde bulunmuş olması Kürt sorununun çözümü noktasında Hükümetin sadece hukuken değil siyaseten de ne kadar güçlü olduğunun göstergesidir" demişti.
FETÖ'NÜN SENDİKA SÖZCÜSÜ

Kripto Kenan, Aktif Eğitim Sendikasının türban yasağına karşı başlattığı girişim için, "Kamu kurumlarında kılık-kıyafet yasaklarının ama özellikle başörtü yasağının kaldırılmasına dair bir girişim başlattılar. Eğitim sendikaları tarafından başlatılan bu özgürleştirici girişime, Hükümet ve Meclis’in duyarsız kalmasının önünde ne gibi bir sebep veya mazeret olabilir?" diyerek, kapatılan FETÖ sendikası Aktif Eğitim Sen'in sözcülüğünü üstlenmişti.

PERİNÇEK: KILIÇDAROĞLU TUTUKLANIRSA KARŞI ÇIKARIZ

Doğu Perinçek, Kemal Kılıçdaroğlu'nun tutuklanmasının gündeme gelmesiyle "Kılıçdaroğlu tutuklanırsa sert bir şekilde karşı çıkarız. Ana muhalefet partisi başkanına dokunulmaması gerekir." açıklamaları yapmıştı.

kaynak:aydınlık

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ