Küçükkaya: “Haberimin arkasındayım”

Gündem 17 Ekim 2017 13:42
Videoyu Aç Küçükkaya: “Haberimin arkasındayım”
A
a

eşinde FETÖ’nün haberleşme ağı “ByLock” olduğu iddiasını gündeme getirmişti.

Gazeteci İsmail Küçükkaya, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın eşinde FETÖ’nün haberleşme ağı “ByLock” olduğu iddiasını gündeme getirmişti.

İsmail Küçükkaya, Fox TV’deki dün sabahki programında MİT kaynaklarına dayandırdığı haberinde, hala görevde olan bir bakan eşinden ByLock çıktığı için boşandığını söylemişti.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ise, iddiaların ardından “Bazı basın organlarında eşim ve şahsım hakkında yer alan iddialar tamamen gerçek dışıdır. İftiralara karşı gerekli hukuki işlemi başlatıyorum” açıklamasında bulunmuştu.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ ise, konuya ilişkin “Sayın Fatma Betül Sayan Kaya hanımefendi hakkında bir televizyon kanalında, gazetecilik, meslek etik ve ahlak ilkeleriyle bağdaşmayan büyük bir iftirada bulunulmuştur. Bu iftirayı yapanları ve buna zemin hazırlayanları şiddetle ve nefretle kınadığımı açıkça ifade etmek isterim. Bu çok açık bir itibar suikastıdır ve bu çok açık bir ahlaksızdır” ifadelerini kullanmıştı.

“FATMA BETÜL HANIM’DAN ÖZÜR DİLİYORUM”

Hükümet cephesinden gelen açıklamaların ardından İsmail Küçükkaya, Fox TV’deki bu sabahki programında tekrar konuya değindi.
İsmail Küçükkaya, “Haberimin arkasındayım, 26 yıllık bir gazeteciyim. Benim yaptığım haber, devletin FETÖ’yle mücadelesine destek bağlamında bir haberdi. Çok önemli işadamlarının da olduğu bir liste gördüm. Orada bazı siyasilerin yakınları ve bir bakanın da eşinden bahsediliyordu.

Boşanma kararı aldı demiştim o kısma hiç girmemeliydim. Olayın özel hayat ilişkin kısmıyla ilgili bakandan, Fatma Betül Hanım’dan özür diliyorum” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ