Kulisler hareketli: AKP'de ilk kez Erdoğan eleştiriliyor!

Gündem 27 Haziran 2018 18:23
Videoyu Aç Kulisler hareketli: AKP'de ilk kez Erdoğan eleştiriliyor!
A
a

Kulislerden gelen bilgiler hareketli: AKP'de ilk kez Erdoğan eleştiriliyor!

24 Haziran seçim sonuçlarına göre, AKP'de pek çok ilde hem oy oranları hem de milletvekili sayısı düştü. ODAtv'nin haberine göre; ki konuda bu kez AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan eleştiriliyor. Milletvekili aday listesi ve MHP ile ittifak en çok eleştirilen konular oldu.

24 Haziran seçimlerinde AKP’nin birinci parti olmasına rağmen oy oranlarının düşmesi tartışılıyor. Cuma günü Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin yetkili organlarını toplayacak. Oy kaybının nedenleri araştırılacak, tartışılacak.

ADAYLAR VE İTTİFAK OY KAYBININ EN ÖNEMLİ NEDENLERİ

AKP'de ilk kez oy kaybının nedenlerinden biri olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan olarak gösteriliyor. 24 Haziran seçim sürecinde milletvekili aday listelerine duyulan tepki ve eleştiriler, seçim sonrasında da devam ediyor. Kamuoyunda çeşitli nedenlerle tartışılan bazı milletvekillerinin liste başı yapılması ya da yeniden listeye konulması parti içinde tartışılmıştı. İlk kez listeye giren pek çok adayın da teşkilat tarafından istenmemesine rağmen listede yer almaları sıkıntı yaratmıştı. Milletvekili listesi parti içerisinde eleştirilere neden olmuş, bazı illerde oy kaybı yaşanacağı da dile getirilmişti.

"LİSTELERE YAPILAN ELEŞTİRİLER HAKLI ÇIKTI"

AKP'li kaynaklar, seçim sonuçlarına ilişkin ANKA’dan Besti Karalar'a yaptıkları değerlendirmede, "Seçim öncesi listelere yapılan eleştiriler haklı çıktı. Bazı illerdeki adaylara teşkilatlar tepkiliydi. Aşağı yukarı eleştirilen adayların olduğu iller oy kaybı yaşadı" görüşünü dile getirdiler.
Listelere son kararı veren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da uyarıları dikkate almadığı, yapılan eleştiriler arasında.

AKP'liler MHP ile yapılan ittifakın da partiye oy kaybettirdiği görüşünü savunuyor. MHP ile ittifakın AKP'ye "yaramadığı" seçim öncesi yaptırılan anketlere de yansımış, pek çok milletvekili bu kaygıyı dile getirmişti. Şimdi gözler Cuma günü yapılacak MYK ve MKYK toplantılarına çevrildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR