Kuş sütü ile beslenen Erdoğan: Gerekirse aç kalırız!

Gündem 9 Şubat 2019 22:14
Videoyu Aç Kuş sütü ile beslenen Erdoğan: Gerekirse aç kalırız!
A
a

Kuş sütü ile beslenen Recep Tayyip Erdoğan: Gerekirse aç kalırız!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçim çalışmaları kapsamında Aydın’a gitti. Burada Kent Meydanı’nda halka seslenen Erdoğan,”Buradan o patatesçilere, patlıcancılara, domatesçilere sesleniyorum. Bay Kemal bunları konuşmaktan vazgeç. Çanakkale ruhunu bilir misin sen? Biz gerekirse aç kalırız, açlığımızı bildirmeyiz!” dedi.

Türkiye için çalışmak her babayiğidin harcı değil” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu:

Geçmişte Menderes’in yanında olan Aydın inşallah bugün de ülkemizin beka mücadelesinde yanımızda yer alacaktır. Tek bir hayırlı hizmete imza atmamış yıkım ekibi var. Ya tanıyorsunuz onları işte. O yıkım ekibi yine ellerini ovuşturmaya başladı. Bunların Türkiye’nin geleceğine dair tek bir planları, tek bir hayalleri yoktur. Her seçimde armut piş ağzıma düş misali ülkenin yönetiminin kendi ellerine verilmesini beklerler. Şimdi yine aynı hevesle kıvranıyorlar. Bunun içinde CHP, PKK’nın güdümündeki parti ile İYİ Parti bir araya gelebiliyor. Söyle bana arkadaşını söyleyeyim sana kim olduğunu. Ha şimdi CHP kiminle yürüyor? Terör örgütüyle yürüyor, terör örgütünün siyasi temsilcileriyle yürüyor. Öyleyse bizim onlarla işimiz yok, geç onları. Onun yanında bakıyorsun İYİ Parti kiminle yürüyor? Onlarla birlikte yürüyor. Öbür tafta bakıyorsun bir de Saadet Partisi. O da onlarla yürüyor. Kol kola bunlar, dörtlü çete. ‘Bize hakaret ediyorsun’ diyorlar, yok, olanı söylüyoruz. Söyleyeceğiz ki, milletimiz kararını versin. Diyorlar ki ‘Siz de kol kolasınız.’ Bizimki Cumhur İttifakı. Biz 15 Temmuz darbe girişiminin karşısında el ele verdik. Yenikapı ruhunda orada birleştik. CHP’ye dedik ki ‘Sen de gel.’ Cuma akşamına kadar gelemeyeceklerini söylediler. Cuma akşamı geldi, çünkü içlerinde büyük baskı vardı. Geldi. Sonra bir müddet sesi çıkmadı. Sonra ‘Biz 7 Ağustos ruhuyla birlikte değiliz’ dedi. Zaten birlikte değilsiniz. Çünkü bu cibiliyet meselesi. Yürüyemezsin.

ARTAN SEBZE FİYATLARI

Bunlar sanıyorlar ki 31 Mart’tan sonra kendilerine kalacak. Aydın’dan Türkiye’ye sesleniyorum. Cerablus’ta, El Bab’da, Afrin’de, İdlib’de benim Mehmetim, Mehmetçiğim tanklarıyla, toplarıyla, silahlarıyla bu teröristleri yok etti mi? DEAŞ’ı yok etti mi? PKK’yı yok etti mi? Buradan o patatesçilere, patlıcancılara, domatesçilere sesleniyorum. O bir tane merminin fiyatını bilir misin? Sen bunlar nereden geliyor biliyor musun? Sen Gabar’a, Tendürek Dağlarına F 16’lar, buralara operasyon yapan uçak neyle yapar hesapladın mı sen? Bay Kemal bunları konuşmaktan vazgeç. Çanakkale ruhunu bilir misin sen? Anlamaz. İşte biz inşallah sizlerle beraber 31 Mart’ta bir de bunun dersini vereceğiz. Biz gerekirse aç kalırız, açlığımızı bildirmeyiz. Biz şu anda doğal gazda, elektrikte fiyatları indiriyoruz, bunları neden konuşmuyorlar? Bunlar neden gündeme gelmiyor ? Türkiye ekonomisin sıkıntılarının çözümüne katkı vermek yerine adeta ülkenin batması için kriz duasına çıkıyorlar. Biz fırsatçıların önlenmesi için zaten önlemlerimizi alıyoruz.

CHP’Lİ SEÇMENLERE SESLENDİ

Eğer fırsat bulurlarsa, ipleri ellerine alırlarsa züccaciye dükkanına girmiş gibi her şeyi yıkacaklar. ‘Eski Türkiye’yi geri getireceğiz’ diyorlar. Ama milletimizin fırsatı bunlara vermeyeceğine güveniyorum. Ey CHP’ye gönül vermiş kardeşlerim, Kandil’deki teröristlerden icazet alan kişilere dersini vermeyecek misin? Terör örgütleriyle kol kola giren bu parti, artık Gazi Mustafa Kemal’in partisi değildir. Bu parti artık Menderes’in il başkanı olduğu, milletvekili olduğu parti hiç değildir. Bu parti artık sadece Kılıçdaroğlu’nun ve avanesinin partisidir. Ey bu ittifakta yer alan diğer partilere gönül vermiş kardeşlerim, size kendi dünyanıza taban tabana zıt görüşteki adaylara oy vermeye zorlayanlara 31 Mart’ta dersini vermeyecek misiniz? Size dayatılan adayları içinize sindiremediğinizi biliyorum. O yüzden gelen iki çıfıt çarşısı ittifakına dersini verin. Diyorlar ki ‘Sizin de ittifakınız var.’ Evet bizim ittifakımız var bu Cumhur İttifakı. Siz bu illet ittifakını, zillet ittifakını kimlerle, niçin kurdunuz? Bunların ittifakının temelinde ne var? Türkeye’nin kritik mücadelesini verdiği dönemde nasıl bunca benzemezler bir araya geldi acaba? Bunu soruyorum, demek ki mesele belediyeler, belediye meclisleri değil. Mesele, Türkiye’nin kutlu mücadelesine sekte vurma meselesidir. Biliyorsunuz şahsım 1994 yılında İstanbul’da başlattığı yerel kalkınma hareketini AK Parti çatısı altında çıtayı sürekli yükselterek gösterdi. Gelecek dönemde de samimiyetle memleket işi gönül işi diyerek belediyecilikte ufuk açıyoruz.

KENTSEL DÖNÜŞÜM YAPACAĞIZ

Niye geciktim buraya gelirken, İstanbul Kartal’da maalesef bina çöktü. Fakat bu bina ruhsatsız, iskanı yok. Ve üç kat diye başladılar 8 kat, yan taraf 10 kat hepsinin şu anda yıkılma tehlikesi var. 17 vatandaşım burada şehit oldu, 14 tanesi yaralı olarak çıktı. Şu anda birkaç kişi daha enkazın altında var. Eğer kentsel dönüşüm gelişim olsaydı, bunlar planlı olsaydı, kaçak yapılaşma olmasa başımıza bunlar gelmiş miydi? Ekranı başında izleyen milletime sesleniyorum, artık bizim sabrımız taştı. Artık bunlara sabredecek halimiz yok. AK Parti belediyelerimiz başta olmak üzere bakanlığımız da yoğun bir çalışmaya gireceğiz. Şu enkaz kaldırıldıktan sonra İçişleri, Adalet, Sağlık bakanlıkları bir araya gelip nasıl bir eylem planı yapacağız, buna göre adımlarımızı atacağız. Bunlar kararlı adımlar olacak. Acaba şu ne der, bu ne der yok. Yani benim evimin ederi nedir bu bina ne eder bunu sormuyor. ‘Benim burada şu kadar dairem var. Bana şu kadar daire verilirse’ diyor. Böyle olmaz, sen kaliteyi ara. Senin dairenin değeri üç beş. Sana verilen dairenin kalitesi 50 olacak. İnsanca yaşamanın erdemine ulaşacağız. Ne diyorsunuz buna? Her gün kaygıyla yaşamak yerine evelallah şöyle kalkalım, beyler gibi yaşayalım.

1000
icon
Hülya Caglayan 10 Şubat 2019 11:37

sen Türkiyeyi bu duruma getirdin Milli mücadeleymiş hadi Ordan kendin sarayinda refah içinde yaşarken halk acliktan parasizliktan kivraniyor utanmadan yüzün kizarmadan oy istiyorsun 100 tane oyum olsa birini vermem sana

0 3 Cevap Yaz
Abdullah 10 Şubat 2019 06:19

Sen aç kalmazsın 550 çeşit menüsü olan bir sarayda vijdan varmı ki açlık olsun? Ülkeyi dışa bağımlı hale getiren sensin! Çiftçi yada fabrika sahipleri masraflar arttığı için zam yapmak zorunda kalıyorlar.

0 2 Cevap Yaz
şükrü Ağca 10 Şubat 2019 01:52

Sayın Erdoğanın karnı tok sırtı perk acın halinden ne anlar. Kalkmış insanların duygularını sömürüyor sömürmedik bir duyguları kalmışdı. PKK yla mücadele yeniymiş gibi anlatıyor Türk Mileti 40 yoldan beri ŞEHİT veriyor doğuda günneydoğuda ne kadar bu miletin parasının harcandığını çok iyi biliyor .pkk 2001 yılında bitiydi 2002 sen geldin acılım sürecini başlatın anlaşamadınız Oslo ve İmralı canisiyle görüştünüz anlaşamadınız .Orada Devlet Bahçeli sana bir şerfsiz madalyası taktı . Pkk’ya göz yumdunuz Şu andaki yaptığınız mücadeleyi zamanında yani 2002 de yapsaydınız belki ben şu an akp’liydim. 10 yıl büyümesine göz yumdun anlaşamayınca şavaşa başladın terör örğütüyle anlaşılmaz diyenlere anaların gözyaşı dinsin istemiyormusunuz diye bağırıyordun.Şonuç ne oldu ta başa döndün pkk’yla şavaş etmeye karar verdin Türkiyenin beka sorunu birmiş gibi bir de suriyeyi palatanlara yardım ediniz suriye patladı beka sorunumuz eksilmedi artı 4 milyon suriyeliyi sorunlarıyla vatanımıza doldurdun

0 1 Cevap Yaz
anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR