Liboş Nagehan andımıza kin kustu

Gündem 22 Ekim 2018 15:26
Videoyu Aç Liboş Nagehan andımıza kin kustu
A
a

Liboş Gazeteci-yazar Nagehan Alçı andımıza kin kustu

Habertürk yazarı Nagehan Alçı bugünkü köşesinde Danıştay’ın ‘Öğrenci Andı’ ile ilgili verdiği karara ilişkin bir yazı kaleme aldı ve çok sert tepki gösterdi.

Liboş Gazeteci Nagehan Alçı yazısında, 'Kendisi de faşist olduğunu saklamayan Reşit Galip’in yazdığı bu metni kabul edilemez buluyorum' dedi.

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Danıştay’ın 'Öğrenci Andı' kararını 'Apaçık bir hukuksuzluk' şeklinde değerlendirerek, kararın seçilmiş hükümete yönelik yargısal vesayet teşebbüsü olduğunu savundu. Nagehan Alçı, "Genelde herkes, eğer seçilmiş hükümete vesayet eden yargısal kararlar kendi siyasi görüşüne uygun verilmişse alkışlıyor değilse karşı çıkıyor. Türkiye’de bu döngüyü kıramıyoruz maalesef. Bu metni kabul edilemez buluyorum" ifadelerini kullandı.

Kendini, 'liberal-demokrat' olarak tanımlayan Alçı, "Kendisi de faşist olduğunu saklamayan Reşit Galip’in yazdığı bu metni kabul edilemez buluyorum. Ben bir Türk’üm ama ülkemizde yaşayan Türk olmayan ya da kendisine Türk demeyen yurttaşlarımıza karşı bu metnin dayatılmasını doğru bulmuyorum" dedi.

'SİYASİ KARAR VEREMEZ'

Hukuk makamlarının 'ulusalcı', 'evrenselci' gerekçelerle hukuka aykırı siyasi kararlar veremeyeceğini kaydeden yazar Alçı, Türkiye'nin temel hukuk ilkeleri konusunda uzlaşamadığını, siyasi görüşlerin baskın çıktığını, kararlar hukuka aykırı olsa dahi, siyasi içeriğe göre yorum yapıldığını öne sürdü. "Danıştay Başkanı Zerrin Güngör olmak üzere, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan ve HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz da temel hukuk ilkelerinden hareketle bu karar karşısındaki tutumlarını açıklamalı" diyen Alçı, " Türkiye’de yargı konusunda gerçek hukukçu lisanı egemen olmalı artık. Siyasi ve ideolojik dil değil" vurgusu yaptı.

'İDEOLOJİK BAKMA HASTALIĞI'

'Eski Türkiye' de Anayasa Mahkemesi'nin 'yerindelik denetimi' yaparak tüm özelleştirme kararlarını iptal ettiğini, bu yöntemle 'devletçilik” adına hukuksuzluk yapıldığına işaret eden Alçı, " Genelde herkes, eğer seçilmiş hükümete vesayet eden yargısal kararlar kendi siyasi görüşüne uygun verilmişse alkışlıyor değilse karşı çıkıyor. Türkiye’de bu döngüyü kıramıyoruz maalesef..." açıklamasında bulundu.

1000
icon
Kenan 23 Ekim 2018 22:40

O....pu

0 0 Cevap Yaz
Burcu 23 Ekim 2018 11:10

Defolun gidin bu ülkeden ya bu kadar rahatsızlık duyan herkez defolsun bu ülkede hainlerden kurtulsun artık amacınız zaten Türkü Türklüğü bitirmek Allah sizin gibilere fırsat vermesin para için yapamiycaginiz şey yok mutlak çark bir gün dönecek ozaman ibretlik cezalara laik olursunuz inşallah.

0 0 Cevap Yaz
Nehir 22 Ekim 2018 17:11

Türk olmıyanlar ben türküm diyenler kadar andımızdan şikayetçı degiller rahatsız olmuyorlar niye bu kadar dile getirip karşı çıkılıyor bırakın türk olmiyanlar dile getirsin hiç inandirici degilsiniz.ülkenin onemli o kadar sorunu var ki onlara yönlenin bırakın andımızdan rahatsızlıgi onlar dile getirsin savunmasını onlara yapalım

0 1 Cevap Yaz
SÜLEYMAN 22 Ekim 2018 16:13

YALAKALAR ÜLKESİ OLDUK..O KADAR KÖTÜ GİDEN BİR EKONOMİ VARKEN,NELERLE UĞRAŞIYORSUNUZ..BİLİYORUZ SİZİN EKONOMİNİZ DÜZGÜN..YALAKALIĞA DEVAM EDİN..

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ