Madenci tekmeleyen Yerkel'den pişkin açıklama: ‘Günah keçisi’ ilan edildim

Gündem 13 Mayıs 2018 19:38
Videoyu Aç Madenci tekmeleyen Yerkel'den pişkin açıklama: ‘Günah keçisi’ ilan edildim
A
a

Madenci tekmeleyen Müşavir Yerkel'den pişkin açıklama: ‘Günah keçisi’ ilan edildim

Manisa’nın Soma ilçesinde 301 madencinin hayatını kaybettiği facianın bugün dördüncü yıldönümü. Yıldönümü nedeniyle olayın ardından o dönem başbakan olan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la gittiği Soma’daki protestolar sırasında eski madenci Erdal Kocabıyık’ı tekmeleyen Yerkel de gündeme geldi.

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce de Yerkel’den hesap soracağının sözünü verdi. ‘Asıl sorumlu gözardı edildi’

Müşavir Yerkel, Twitter’daki paylaşımlarında böyle bir olayda adının geçmesi nedeniyle üzüntü duyduğunu, kamuoyundan özür dilediğini dile getirdi.

Diken’in haberine göre, Yerkel şunları söyledi:

“Soma faciası ile ilgili herkes asıl sorumluları unutup konuyu özellikle şahsım üzerinden tartışmış, asıl sorumlu olan Soma Holding’i gözardı etmiş ve beni bir fotoğraf karesi üzerinden günah keçisi ilan etmiştir. Şunu herkesin bilmesini isterim ki, istemediğim bir karede olmak beni hala çok derinden üzmektedir. Kamuoyu tarafından bilinmese de ve gündeme getirilmese de, olaydan sonra bizzat Erdal Kocabıyık’ı arayıp kendisinden özür diledim ve helallik istedim. O da hakkını helal etti. Geçen bu dört yıllık süre zarfında bir aile olarak çok zor zamanlar geçirdik. Şahsım, ailemle ve hatta 8 aylık bebeğimle ilgili ölüm tehditleri dahi aldım. Her insan gibi hayatta hatalar yapabileceğimizi göz önünde bulundurarak, bu hatalardan kendime düşen payı aldığımı ifade etmek isterim.”

1000
icon
Aysun 14 Mayıs 2018 03:04

Ordaki insanlarin o an acisi buyuk hersey konusabilir sen birine yalakalik yapicam diye insan tekmeliyorsun sen o insani nasil kameralar onunde tekmeledin ayni sekilde af dilicektin biz tekmeyi gorduk ozuru gormedik

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ