Mansur Yavaş 'Bunların her şeyini açıklayacağım' dedi ve...

Gündem 24 Mayıs 2019 14:05
Videoyu Aç Mansur Yavaş 'Bunların her şeyini açıklayacağım' dedi ve...
A
a

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş 'Bunların her şeyini açıklayacağım' dedi ve...

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş 'Yetkilerimi almaya kalktılar vermedim, şirketlerle bunların neler yaptıklarını yakında açıklayacağım, hepiniz göreceksiniz' dedi.

Yavaş dün akşam katıldığı bir iftar programında konuştu. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde oldu bittiyle yetkilerinin elinden alınmasına karşı koyan Yavaş, ‘Neden bu şirketlerin yönetimlerini vermek istemiyorlar diye sormamız lazım. Bunları yakında açıklayacağız, şirketlerle bunların neler yaptıklarını hepiniz göreceksiniz.

1 KATRİLYONLUK İHALE 188 MİLYON TL’YE

Bu kaynakları bırakmak istemiyorlar, alışmışlar. 2016-2017 yılında yılda 1 katrilyona gerçekleştirilen ihaleyi açık şeffaf ve internetten yayınlama suretiyle bütün dünyanın izleyeceği şekilde ilan ederek yayınladık. Onların 1 katrilyona yaptıkları ihaleyi biz bu yılın fiyatıyla 188 milyon liraya tamamlamış olduk. Bu nedenle bırakmak istemiyorlar. İnşallah bunlarla ilgili net rakamları kamuoyuyla paylaşacağız. Ben İstanbul’da inşallah daha fazla başarı bekliyorum ve Ekrem İmamoğlu kardeşimi de sizlere emanet ediyorum’ diye konuştu.

iSRAF DİZ BOYU!
Türkiye 31 Mart yerel seçimlerinin ardından AKP’li belediyelerdeki büyük borçlarla karşı karşıya kaldı. Vatandaşlar patates soğan gibi temel gıda ürünlerini bile alamazken özellikle büyükşehirlerde büyük bir israfın olduğu görüldü.
Son olarak, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde, Ekrem İmamoğlu’nun açıkladığı milyonlarca liralık harcamaların bir benzeri de Ankara’dan çıktı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde, Melih Gökçek istifa etmeden 3 buçuk ay önce gerçekleştirilen “Dekoratif Kentsel Donatı Elemanları Alımı İşi” için 81 milyon lira harcandığı anlaşıldı.

Parklara, salıncak ve oyuncak yapmak için imzalanan sözleşmede öngörülen iş bitim tarihinin tamamlanmasına 2 ay kalmasına rağmen 81 milyon lira verilerek alınan malzemelerin yalnızca yüzde 49’unun kullanıldığı ortaya çıktı.
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ