Mansur Yavaş'a iftirada son durum! Kumpas başlarına çöktü...

Gündem 14 Mart 2019 23:00
Videoyu Aç Mansur Yavaş'a iftirada son durum! Kumpas başlarına çöktü...
A
a

İşte Mansur Yavaş'a iftirada son durum! Kumpas başlarına çöktü...

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mansur Yavaş hakkında hazırlanan iddianamede, davacı Necmettin Keskin'in avukatı Levent Ekmen davadan çekildi. Ekmen aynı zamanda Şule Çet davasında yargılanan sanıkların da avukatı olmasıyla büyük tepki çekmişti.

Seçimlere sayılı günler kala hükümete yakın A Haber'de canlı yayın konuğu olan Keskin'in şikayette bulunduğunu açıklaması sonrası, Yavaş hakkında hızlı bir şekilde hazırlanan iddianamenin Ankara Batı 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilmesi tepkilere neden olmuştu.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Mansur Yavaş ise söz konusu şikayette bulunan Keskin'in suç dosyasının kabarık olduğunu ve olayda mağdur olan kişinin aslında kendisi olduğunu belirtirken, "Yavuz hırsızın ev sahibine baskın gelmesine izin vermeyeceğiz" ifadelerini kullanmıştı.

Yeni Çağ’ın haberine göre seçim yarışını önde götürdüğü belirtilen Yavaş hakkında gündeme gelen iddialar kamuoyunda tepkilere neden olurken, söz konusu davada yeni bir gelişme yaşandı.

Davacı Necmettin Keskin'in avukatı Levent Ekmen, Ankara Batı 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ne verdiği dilekçe ile Keskin'in vekilliğinden çekildi.

Ekmen, "Soruşturma dosyasında sunulan vekalet ile dosyanızda Necmettin Keskin vekili olarak görünmekteyim. Necmettin Keskin vekilliğinden çekiliyorum gereğinin yapılmasını saygılarımla dilerim" ifadelerine yer verdi.
İşte o dilekçe:


ÖZHASEKİ: TÜRKİYE'Yİ TERK EDERİM!

AKP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki Mansur Yavaş hakkındaki iddialarla ilgili yaptığı açıklamasında şöyle konuştu:
“Hayretle baktım ne diyor diye beni suçluyor. El insaf ya. Ağır ithamlarla suçladığı adamı ben tanımıyorum kendisi tanıyor. Bakın iddialı bir şey söyleyeyim. Eğer o adamı biz konuşturmuşsak veya dediği gibi benimle ilgili bir şey varsa Türkiye’yi terk ederim” ifadelerini kullandı.

''BU İŞ MANSUR'A YARADI!''
Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, CHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş ile ilgili olarak ortaya atılan "sahte senet iddiası"na dair kulis bilgiler verdi. Zeyrek, "Son yapılan strateji toplantısında, ortaya çıkan tablonun Yavaş'ın işine yaradığına dair yorumlar da yapılmış" dedi.

YAVAŞ SON NOKTAYI KOYDU!

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, AKP Sözcüsü Ömer Çelik'e cevap verdi. Yavaş, “Evet ama 6'ncı Ticaret Mahkemesi, bunun infazını durdurdu. Artık hukuki tartışmaları bırakalım.” dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in, sahte senet ile icra takibi konusunda verilen cezanın Yargıtay'da onandığına ilişkin sözleriyle ilgili Yavaş, "Evet ama 6'ncı Ticaret Mahkemesi, bunun infazını durdurdu. O senedi sahte verdiği için sanık ceza aldı 4 yıl. Artık hukuki tartışmaları bırakalım" dedi.

ÖMER ÇELİK'E CEVAP

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Yavaş, soru üzerine Ömer Çelik'in basın toplantısında söylediği, "Mansur Yavaş'ın vekili olmadığı halde yasal alacak verecek ilişkisi olmayan kişiden aldığı senedin sahte çıktığını Yargıtay kesinleştirdi. Kendisi yalanlayamadı" sözlerine cevap verdi.

Mansur Yavaş, "Evet ama 6'ncı Ticaret Mahkemesi, bunun infazını durdurdu. O senedi sahte verdiği için sanık ceza aldı 4 yıl. Artık hukuki tartışmaları bırakalım, çok istiyorlarsa dosyaları incelesinler. Adalet Bakanı gitsin baksın. Ömer Bey'in 'temiz siyaset' açıklamasından sonra ben Özhaseki'nin mal beyanını bekliyorum" dedi.

A HABER SAYGIN DEDİ

Ömer Çelik'in söz konusu kişi için 'saygıdeğer' ifadesini kullanmadığını söylemesiyle ilgili de Yavaş, "O 'iş insanı' dedi. A Haber 'saygın' dedi, onda haklı. Ama çamur siyasetini bıraksınlar, ellerine yüzlerine bulaşıyor. Ankara'yı konuşsunlar" dedi.

'ARKALARINDA DURDUKLARI KİŞİLERİ İYİ SEÇSİNLER'

Yavaş, rakibi Mehmet Özhaseki'nin "Yalanlar silsilesi devam ediyor" şeklindeki sözünün hatırlatılması üzerine, "Maliye de gelsin incelesin, ne yaparlarsa yapsınlar ama bu tür insanlarla işbirliği yapmasınlar. Daha söyleyeceklerim var, 1-2 gün sonra söyleyeceğim" dedi.

BAHÇELİ’NİN ADAYLIKTAN ÇEKİLMESİNE: YORUM YAPMAYACAĞIM

Mansur Yavaş, Devlet Bahçeli'nin "Adaylıktan çekilsin" ifadesiyle ilgili ise yorum yapmayacağını söyledi. Mansur Yavaş, Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde muhtar adayları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi, ardından esnaf ziyaretinde bulundu. Yavaş'a, İYİ Parti Kızılcahamam Belediye Başkan Adayı Coşkun Ünal, CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Faruk Köylüoğlu da eşlik etti.

1000
icon
Cihan 15 Mart 2019 22:40

Kayseri Belediye Başkanlığı döneminde Kayseri Vali yardımcısı olan kişinin Mehmet Özhaseki 'nin yaptığı yolsuzları örtbas etmesi karşılığında Antalya Vali yardımcılığına tayin edilen şahsın Kayseride inşaat malzemeleri satan bir işadamı ile yaptığı bant kaydındaki sözleri hakkında ne düşünüyor acaba Özhaseki.

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR