Mansur Yavaş AKP'nin adayı Özhaseki'yi 'Ham' yapar

Gündem 26 Kasım 2018 19:09
Videoyu Aç Mansur Yavaş AKP'nin adayı Özhaseki'yi 'Ham' yapar
A
a

CHP'nin olası adayı Mansur Yavaş AKP'nin adayı Mehmet Özhaseki'yi 'Ham' yapar

Seçimle gelen Melih Gökçek'in istifa ettirilmesi, eski bakan Mehmet Özhaseki'nin adaylığının konuşulduğu Ankara'da gözler Mansur Yavaş'ta. 

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, Yavaş'ın Gökçek karşısında gösterdiği performansı yeniden göstermesi durumunda  Özhaseki'yi "geride bırakacağı" görüşünde.

Bugünkü (26 Kasım 2018) "Algılar ve gerçekler" başlıklı yazısında Zeyrek şunları kaydetti:

Eski bakan Nihat Zeybekci, bir önceki yerel seçimde Binali Yıldırım'ın yapamadığını yapıp İzmir'i alabilir mi?

Zor görünüyor. İzmir'deki Denizlili nüfusun çokluğu İzmir adayının Zeybekci olmasını sağlamış olabilir. Ancak İzmir'i alma iddiasından biraz vazgeçilmiş gibi görünüyor.

Ankara'da Özhaseki güçlü bir aday olarak ortaya çıktı. MHP'nin aday çıkarmayacak olması da Özhaseki'yi rahatlattı. Bu iki detayı dikkate alırlarsa, CHP ve İYİ Parti'nin Mansur Yavaş'ı aday göstermesi kaçınılmaz olacaktır. Peki Yavaş 2014 performansını gösterirse Özhaseki'yi geçebilir mi?

Kim ne derse desin. Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kutuplaştırma becerisi, Ankara'da kendi seçmen tabanını yaratması gibi nedenlerle, Özhaseki'den daha güçlü bir profildi.

Gökçek'in bile tartışmalı bir sonuçla zor geçtiği Yavaş'ın, aynı performansı göstermesi halinde Özhaseki'yi geride bırakması işten bile olmayabilir.

1000
icon
İhsan Güzel. 16 Aralık 2018 03:06

Bu ekonomik sorunlar, halkın geçim sıkıntısı,aşırı borçlanmalar,yok yere devamlı ağız kavgaları milleti bıktırdı,işçi,emekçi,emekli,memur aşırı boyutlarda sıkıntı içinde.Verilen aşırı zamlar geri alınmadı.Tarım,köylü tarlasından ürün kaldıramıyor,sanayici iş yapamıyor.Borçlanan kitle borçlarını ödeyemez olmuş.Esnaf kapısına devamlı kilit vurmaya başladı.Allah sonumuzu hayır getire...Chp'nin adayı çok güçlü diyorum...

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ