Mansur Yavaş Erdoğan'ın resmini bakın nereye astı! Bir ülkücü daha...

Gündem 3 Mayıs 2019 15:00
Videoyu Aç Mansur Yavaş Erdoğan'ın resmini bakın nereye astı! Bir ülkücü daha...
A
a

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş Erdoğan'ın resmini bakın nereye astı! Bir ülkücü daha...

31 Mart yerel seçimlerinde CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaşyüzde 48,37 oy oranıyla birinci geldi. Devir teslim işlemlerinin ardından makam odasına yerleşen Yavaş'ın oda içerisinde yaptığı değişiklerden biri sosyal medya kullanıcılarının gözünden kaçmadı.

T24'ün haberine göre Melih Gökçek'in 'istifa ettirilmesinin' ardından göreve getirilen AKP'li Mustafa Tuna'nın döneminde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ait portre makam masasının hemen arkasında bulunuyordu. Sosyal medyada yayınlanan fotoğraflarda Yavaş'ın göreve başladıktan sonra Erdoğan'a ait portrenin yerini değiştirdiği görülüyor.

Farklı zamanlarda çekilen fotoğrafların ilkinde Erdoğan'ın portresi makam masasının bir yan tarafına alınmış haldeyken, fotoğrafın eski yerine Mustafa Kemal Atatürk'ün bir çiziminin getirildiği görünüyor. Daha ileri zamanda çekildiği tahmin edilen diğer fotoğrafta ise Erdoğan portresinin makam masasından daha uzak bir yere asıldığı dikkati çekiyor.

(Mansur Yavaş'ın çekilen ilk fotoğrafı)


Mansur Yavaş'ın çekilen ikinci fotoğrafı)

YAVAŞ BİR ÜLKÜCÜ DAHA KADROSUNA KATTI

Yerel seçim sürecinde Cumhur İttifakı tarafından seçimi kazanması halinde belediyeyi PKK ile yöneteceği iddia edilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ülkücü Servet Avcı'dan sonra Büyükşehir kadrolarına Türk milliyetçilerini atamaya devam ediyor. Yavaş, Milliyetçi – Ülkücü camianın sevilen isimlerinden olan Kerim Yılmaz’ı BELKO’nun yönetim kurulu başkanlığına atadı.

Daha önce MHP’de hukuk danışmanlığı görevinde bulunan ve emekli hakim olan Kerim Yılmaz, aynı zamanda İYİ Parti Yüksek İstişare Kurulu üyesi. Yılmaz’ın yönetim kurulu başkanı olarak atandığı BELKO ise, Ankara Büyükşehir Belediyesinin ihtiyaç sahibi ailelere verdiği kömürün temini ve dağıtımı görevini yapıyor. Şirket aynı zamanda, BelKoAir adı altında 2013 yılından beri Ankara’ya hava yolu ile gelen yolcuları hava alanından şehir merkezi ve şehirlerarası otobüs terminaline (AŞTİ), aksi istikamette ise; hava alanına gitmek isteyen yolcularına taşıma hizmeti veriyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ