Maraş katliamından sağ çıktı Koronaya yenik düştü!

Gündem 18 Mart 2020 23:03
Videoyu Aç Maraş katliamından sağ çıktı Koronaya yenik düştü!
A
a

Bir Türk daha koronaya kurban oldu...Maraş katliamından sağ çıktı Koronaya yenik düştü!

Aslen Kahramanmaraş’ın Gözpınar köyünden olan ve 90’lı yıllarda Londra’ya gelen 51 yaşındaki Hayri Ergönül yakalandığı koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Londra’da koronavirüsten ölen ikinci Türk olan Ergönül bir haftadır Londra’nın Edmonton bölgesindeki North Middlesex Hastanesi’nde yoğun bakımda tutuluyordu.

BİR dönem Britanya Alevi Federasyonu (BAF) çatısı altındaki İngiltere Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi’nde görev yapan ve şeker hastası olan Hayri Ergönül yakalandığı koronavirüs nedeniyle bir haftadır tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. BAF Başkanı İsrafil Erbil, Ergönül’ün eşinin de hastanede karantinada tutulduğunu bugün hastaneden evine gönderildiğini söyledi.

MARAŞ KATLİAMINDAN SAĞ ÇIKMIŞTI
Türkiye’de 12 Eylül öncesi yaşanan ve ‘Maraş katliamı’ olarak bilinen olaylardan sağ çıkan ancak annesi, babası ve kardeşini kaybeden Ergönül’ün vefat haberini çeşitli dernek yöneticileri ve arkadaşları sosyal medyada paylaştı. İngiltere’de koronavirüssalgını sonrası dün de Londra’da yaşayan Elmaziye Kanlı adlı 81 yaşındaki Kıbrıs Türk bir kadın Farnborough Hastanesi’nde hayatını kaybetmişti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ