Meğer Erdoğan o işi de yapmış! İşte ilk kez ortaya çıkan o fotoğraflar

Gündem 9 Eylül 2018 20:08
Videoyu Aç Meğer Erdoğan o işi de yapmış! İşte ilk kez ortaya çıkan o fotoğraflar
A
a

Meğer Recep Tayyip Erdoğan o işi de yapmış! İşte ilk kez ortaya çıkan o fotoğraflar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 20'li yaşlarında tiyatro sahnesine çıktığı fotoğraflar ortaya çıktı. Erdoğan'ın rol aldığı oyunun adı ise "MasKomYah.. "

Hükümete yakın Star gazetesi yazarı Ersoy Dede, bugünkü köşesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk kez ortaya çıkan bir fotoğrafını paylaştı.

Erdoğan'ın, 1979 yılında yazıp, yönetip ve oynadığı "Mas-Kom-Yah" isimli tiyatro gösterisinden kareleri köşesinde paylaşan Dede, "Vaktin ustalarından dersler almışlar.. Mesela Nejat Uygur, bu gençlere, jest ve mimik dersleri vermiş" ifadelerini kullandı.

Dede'nin, "

Ülken için savaşır mısın?" başlıklı köşe yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Erdoğan’ı tiyatro sahnesinde izleyeniniz var mı?

Fotoğrafın çekildiği yer Tepebaşı Gazinosu.. Tarih 1979.. Burada oynanan oyunun ismi MasKomYah.. Mason, Komünist, Yahudi gibi.. 20’lerinde tamamen politize olmuş gençler, yazmışlar oynuyorlar.. Erdoğan imam hatip yıllarında da sahneye çıkmıştı.. Ama asıl MSP gençlik kolları içinde kurdukları bu tiyatro topluluğuyla yıldızı parlıyor.. Bu fotoğrafları kişisel albümünden aldığım Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner de oyuncu kadrosunda.. 

Vaktin ustalarından dersler almışlar.. Mesela Nejat Uygur, bu gençlere, jest ve mimik dersleri vermiş.. 15 arkadaş bir araya gelerek kurdukları tiyatro topluluğuyla 1 sene içinde 10 defa sahneye çıkmışlar.. Ankara Palas’ta, İstanbul’daki Tepebaşı Gazinosu ve Gülhane Gazinosu’nda…Tam Bayrampaşa’yı, Balkanlar’ı falan konuşurken Başkan’ın basın danışmanı Ercan Sevenler hatırlattı albümü.. İyi ki de hatırlatmış.. Daha ne fotoğraflar var. Bence bir galeride sergilenmeyi hakediyor.. "

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın o fotoğrafları:

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ