Mehmet Ağar kefil oldu, Hüseyin Çapkın tahliye edildi

Gündem 19 Aralık 2017 18:42
Videoyu Aç Mehmet Ağar kefil oldu, Hüseyin Çapkın tahliye edildi
A
a

İstanbul eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın tahliye edildi.

FETÖ'nün "mülkiye" yapılanmasına yönelik davada eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın da aralarından bulunduğu 4 sanığın tahliyesine karar verildi. Eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun ise tutukluluğunun devamına karar verildi. Hüseyin Çapkın hakkında ev hapsi kararı verildi.

MEHMET AĞAR, HÜSEYİN ÇAPKIN'A KEFİL OLMUŞTU

Davanın dünkü duruşmasında, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar tanık olarak dinlenmişti. Bugün tahliye edilen İstanbul eski Emniyet Müdürü sanık Hüseyin Çapkın'ın tanığı olarak dinlenen eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, Hüseyin Çapkın'ın özel hayatında "Son derece mazbut, muhafazakar ve dürüst bir insan olduğunu" belirtmişti.  Ağar, Çapkın için "Mesleki anlamda da fevkalade başarılı hizmetleri oldu" demişti. Devlet memurluğu hizmetinden ayrıldıktan sonra siyasette atıldığını dile getiren Ağar, Çapkın'la bağlarının devam ettiğini söyledi. Ağar, "Bütün o dönemlerde, hakkında hiçbir olumsuz duyumumuz olmadı"ifadesinde bulunmuştu.

Mehmet Ağar'ın dünkü ifadesinde Hüseyin Çapkın'a kefil olması sonrasında, bugün Hüseyin Çapkın tahliye oldu.

DURUŞMADA NELER OLDU

FETÖ'nün "mülkiye" yapılanmasına yönelik davada, aralarında eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın da bulunduğu 11'i tutuklu 15 eski vali ve kaymakamın yargılamasına devam edildi. Duruşma savcısı ara mütalaasında, eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Feyzullah Özcan ve Haluk Nadir'in tahliyesini talep etti.

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, savcı Uğur Yaşar Güngör ara mütalaasını bildirdi. Savcı, sanıkların 15 Temmuz darbe teşebbüsü faaliyetleri içerisinde olduklarına, bu suçların failleriyle irtibatlarına veya bu suçlara iştiraklerine dair soyut değerlendirme dışında herhangi bir anlatıma rastlanmadığını belirtti. Savcı, bir kısım sanıkların FETÖ'nün üst yapılanmasında oldukları belirtilen bazı isimlerle telefon irtibatı tespit edildiğini de belirterek, "(FETÖ) tabiri caizse her kapıyı güler yüzle çalmış, insanların güvenini kazanmak için azami gayret sarf etmiştir. Sanıklar mülki idare amirliği görevinde bulunmuşlardır. Mülki idare amirliği görevi sosyal ilişkiler bakımından önem arzeden bir kamu görevidir. Hal böyle olunca sanıkların bir kısmının FETÖ'nün çatı yapılanmasında yer aldıkları sonradan tespit edilen bazı isimlerle normal (gizliliği bulunmayan) hatlar üzerinden bir dönem irtibat kurmuş olmalarının örgüt üyeliği suçu yönünden yeterli delil görülmesinde isabet bulunmayacaktır" denildi.

4 SANIĞA TAHLİYE, 5 SANIĞIN TUTUKLULUK HALİNİN DEVAMI TALEP EDİLDİ

Mütalaada, sanıklar eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Feyzullah Özcan ve Haluk Nadir'in tahliyesini talep edildi. Diğer tutuklu sanıklar Fatih Şahin, Murteza balcı, Erdal Çakır, Nurullah Çakır ve Yusuf Yavascan'in ise tutukluluk hallerinin devamına karar verilmesi istendi. Mütalaada, iki sanık hakkındaki değerlendirme ise mahkemenin takdirine bırakıldı.

1000
icon
İsmail Çalışkan 20 Aralık 2017 13:49

M.Ağar a kim kefil olsun Genel Kurmay başkanına Terröristin in şahitliği ile ceza veriliyor şimdiki İç işleri Bakanı Zekeriya Öz ü yere göğe sığdıramıyor şimdi FETÖ ile3Mücadelenin başında öylemi ne hale geldi Ülkemiz S.Soylu DYP den neden ihraç edildi Bakın

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ