Melih Gökçek'ten Erdoğan'a rest ve sansür!

Gündem 18 Mart 2019 16:59
Videoyu Aç Melih Gökçek'ten Erdoğan'a rest ve sansür!
A
a

Melih Gökçek'ten AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a rest ve sansür!

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri kapsamında partisinin Tekirdağ'da düzenlediği mitingte konuşurken "Ayasofya cami olarak açılsın" diye seslenen vatandaşa tepki göstererek "Önce Sultanahmet'i doldurun sonra bakarız" diye cevap verdi.

Erdoğan mitingde şu ifadeleri kullandı:

"Sultanahmet'i bir doldurun ondan sonra ona bakarız. Bak şimdi Büyük Çamlıca Camii'ni yaptık. 4 tane 5 tane Ayasofya eder. O kadar büyük. 60 bin kişiyi alabilecek kapasitede. Ve Anadolu Yakası'nda tüm İstanbul'da ve Türkiye'de en büyük camii oldu, buyurun. Mesele o değil. Bu işin siyasi boyu var. Yan tarafta Sultanahmet'i doldurmayacaksın, Ayasofya'yı dolduralım diyeceksin. Bu oyunlara gelmeyelim. Bunların hepsi tezgah. Biz ne zaman, neyi, nasıl yapılacağını çok iyi biliyoruz. Bu namussuzlar böyle dedi diye biz adım atmayız. Adımı nasıl atacağımızı biz çok iyi biliriz."

GÖKÇEK’TEN AYASOFYA RESTİ

Erdoğan’ın Ayasofya çıkışının ardından, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan istifa ettirilen Melih Gökçek yeni bir hamle yaptı.

Gökçek, Yıldız Tilbe’nin “Ayasofya ibadete açılsın. Ayasofya'nın öyle kapalı kalması için hiçbir sebep yok, fakat ibadete açılması için başta Fatih Sultan'ın vasiyeti ve Müslüman aleminin isteği ve bir sürü sayamadığım nedenden dolayı ibadete açılmalı. Açılsın, izin mi alacağız" ifadelerinin yer aldığı paylaşımı takipçilerine aktardı.
Melih Gökçek şunları kaydetti:

“Yıldız Tilbe, bayan sanatkârların gözü en karası, en yiğidi... Doğru bildiğini söylemekten zerre çekinmeyecek kadar cesur. İşte Ayasofya için söyledikleri ve tepki koyanlara verdiği cevap... Alkışları hak ettin yiğit sanatçı, herkes alkışlasın lütfen.”

Gökçek'in Ayasofya çıkışının, Erdoğan'ın sözlerinin ardından gelmesi dikkat çekti


BEYAZ TV'DEN ERDOĞAN VE BAHÇELİ'YE SANSÜR!
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin eski Başkanı Melih Gökçek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı sonrasında istifa ederek görevi bırakmıştı. Gökçeklerin kanalında, AKP-MHP’nin ilk ortak mitingi ve Erdoğan ile Bahçeli’nin konuşmalarının canlı olarak verilmemesi dikkat çekti.

Beyaz TV’de saat 14.00 sularında “Eko Pazar” programı başladı. Program sonrasında saat 15.00 sularında ise AKP’nin Erzurum’daki ‘Başkanlar Anlatıyor’ etkinliği canlı olarak yayınlanıyor. Saat 16.00’da ise Beyaz TV’de “Zaman Bülteni” isimli program veriliyor. Yani Gökçeklerin sahibi olduğu Beyaz TV, AKP-MHP’nin İzmir’deki ilk ortak mitingini ve Erdoğan ile Bahçeli’nin konuşmasını canlı olarak vermiyor.

İŞTE ERDOĞAN VE BAHÇELİ KONUŞURKEN BEYAZ TV:
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ