Memur-Sen, Atatürk düşmanı Mustafa Sabri'ye sahip çıktı

Gündem 16 Kasım 2017 16:39
Videoyu Aç Memur-Sen, Atatürk düşmanı Mustafa Sabri'ye sahip çıktı
A
a

Sabri'nin adının Tokat'taki okul tabelasından kaldırılmasına Memur Sen'den 'tepki' geldi.

Tokat’ta yeni açılan bir Anadolu imam hatip lisesine, Milli Mücadele ve Atatürk devrimlerine karşı duruşuyla bilinen Mustafa Sabri’nin adı verilmişti. Kamuoyu ve siyasetçilerin tepkisi üzerine şahsın adı tabeladan kaldırıldı.

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Memur Sen Sendikasının Başkanı Ali Yalçın, Milli Mücadele ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk hakkında ölüm fetvası veren Mustafa Sabri'nin isminin kaldırılmasına tepki gösterdi.

''Tabela iner ama yüreklerden ve zihinlerden saygınlığı asla inmez''

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Yalçın, "Tokat'ta 'Mustafa Sabri Anadolu İmam Hatip Lisesi’ tabelasının indirilmesini şiddetle kınıyorum. ’Şehit Yakup Akdağ Anadolu İmam Hatip Lisesi’ tabelası asılması ve bir şehidimizin isminin verilmesi teselli olabilir fakat M.Sabri ismine tahammülsüzlük asla kabul edilemez. Şeyhülislam Mustafa Sabri Efendi sadece Tokat'ın değil bu milletin, ümmetin bir değeridir.Ondan rahatsız olanlar bilgilerini ve zihinlerini sorgulasınlar. Tabela iner ama yüreklerden ve zihinlerden saygınlığı asla inmez." ifadelerini kullandı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ