Menfaat İttifakına bir parti daha girdi: Erdoğan hilafeti getirsin!

Gündem 1 Mart 2018 22:38
Videoyu Aç Menfaat İttifakına bir parti daha girdi: Erdoğan hilafeti getirsin!
A
a

Menfaat İttifakına(AKP-MHP-BBP) bir parti daha girdi: Erdoğan hilafeti getirsin...

Geçtiğimiz günlerde AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın yaptığı "ittifak" çağrısına Osmanlı Partisi'nden bir destek geldi.

AKP ile MHP'nin "ittifak" konusunda anlaşmasından sonra, konuyla ilgili olarak birçok parti de açıklama yapmıştı.

Osmanlı Partisi Genel Başkanı İbrahim Ünye ise yapmış olduğu basın açıklamasında, ittifakı destekleyerek şunları söyledi:

"Türk milleti ciddi bir diriliş mücadelesini verirken, devlet başkanına icabet etmemek, vatana ihanetle eş değerdir. Biz Osmanlı Partisi olarak, Türk İslam aleminin izzetli bir devlete sahip olmasını dileyerek bu mücadeleye baş koyduk. Sayın Cumhurbaşkanımız bu uğurda fiili bir harekâtı başlatmışken, kendi nefislerimizi ve eleştirilerimizi bir kenara koyarak, onun yanında olmayı, ona icabet etmeyi bir mecburiyet kabul ettik. Çünkü dava aynı dava, dert aynı dert, hedef aynı hedef. Biz, yüz yıldır idealleri çalınmış bir topluma dönüştürüldük. Osmanlı imparatorluğunun İlay-ı kelimetullah davası, Batı yanlısı iktidarlar tarafından hafızamızdan silindi yıllarca..."

Erdoğan'ın emperyalizme baş kaldırdığını ifade eden Ünye, "Türk milletinin önderi bu davayı yeniden insanımızın zihnine ve gönlüne koyarak, dünya emperyalizmine başkaldırıyorsa, Onun yanında olmak bizim için kaçınılmazdır" dedi.

'GÖMÜLMEYE ÇALIŞILAN HİLAFET MAKAMINI DA...'
Erdoğan'ı yalnızlığa düşürmeyeceklerini belirten Ünye, sonuna kadar Erdoğan'ın yanında olduklarının altını çizdi. Ünye, "Bir ve beraber olmak, küresel güçlere verilecek en büyük cevaptır. Anadolu bir ve beraber olursa, bütün bir Türk İslam coğrafyası da, bir ve beraber olur. Bu birlik, coğrafyamızda yüzyıldır yaşanan ezilmişliğin, yoklukların, ölümlerin, katliamların, soykırımların sonunu getirecektir inancındayım" diye belirtti.

Ünye şunları kaydetti:

"Bu ülkenin hafızasından çalınan idealleri dillendirmek ve icraata geçirmek adına, nizam-ı âlem davasının temel dinamiği olan İslam ahkâmını bir icra makamına getirme adına yola çıkmışız. İnsanların bize olan teveccühü bu yüzdendir. Kendimiz birlik ve dirlik isterken, Sn. Cumhurbaşkanımızın birlik ve dirlik istemesine uzak kalmak, kendi felsefemize uymaz. Bu yüzdendir ki, bu davete icabet etmeyi bir görev telakki ediyorum. Ve umuyorum ki, bir gün davet sahibi, Osmanlıyla beraber tarihe gömülmeye çalışılan Hilafet makamını da, yeniden bir icra kuvveti olarak hayata geçirir de, bizim mücadelemizin yolunu kısaltmış olur."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ