Meral Akşener "Erdoğan'ı dışarıya dövdürtmeyiz"

İYİ Parti 17 Kasım 2017 18:58
Videoyu Aç Meral Akşener "Erdoğan'ı dışarıya dövdürtmeyiz"
A
a

Akşener, Fox TV'de İsmail Küçükkaya'nın sunduğu Çalar Saat programına konuk oldu.

Gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunan Akşener,Türkiye'nin Reza Zarrab için ABD'ye nota vermesi konusuna da değinen Akşener, "Önemli olan Türkiye'nin kumar masasına konulmaması"açıklamasında bulundu.

Akşener "26 yaşında bir gençle bu işi sürdürüyorsunuz bu büyük ciddiyetsizlik söz konusu. Bunun ortağı İran’da idamla yargılanıyor. Siz bu çocuğu bebeğiniz gibi allayıp pulluyorsunuz. Nasıl bir Reza Zarrap’tır? Nasıl bir devlettir ki FETÖ’ye yardım ettiği iddia edilen bir hakkında hiçbir şey yapmaz? Burada temel bir ciddiyetsizlik var.

Anlaşılıyor ki bu itirafçı olmuş. Anlaşılıyor ki ABD’nin Türkiye için talep ettiği bazı şeyler var. MİT tırlarındaki ciddiyetsizlikle buradaki ciddiyetsizlik aynı. Dün bu iş anlaşıldığından itibaren bir anda Sayın Erdoğan ve AKP’nin bekası ile Türkiye’nin bekası bir konuşuldu mu? Ben korkuyorum ki bunların onurunu zedeleyecek bir şeyler olur mu? Cumhurbaşkanı kim olursa olsun Biz Sayın Erdoğan’ı da dışarıya dövdürmeyiz. Ama önemli olan Türkiye’nin burada kumar masasına konulmaması”dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ