Meral Akşener'in eşi MHP'den istifa etti! Tuncer Akşener Solcu'dur...

MHP 14 Eylül 2017 21:23
Videoyu Aç Meral Akşener'in eşi MHP'den istifa etti! Tuncer Akşener Solcu'dur...
A
a

Meral Akşener'in eşi Tuncer Akşener, Kocaeli Adliyesi'ne gelerek MHP'den istifa etti.

'Yeni Parti'yle ilgili önemli gelişmeler kaydedilirken, MHP'deki çözülme de hızla büyüyor.

MHP içindeki 'Yeni Parti' istifalarına bir halka da Kocaeli'de eklendi.

Bugün öğlen saatlerinde Kocaeli Adliyesi’ne gelen kalabalık grup, seçim kurulunda istifa dilekçelerini onaylattı.

İstifa edenlerin arasında Meral Akşener'in eşi Tuncer Akşener'in de bulunduğu öğrenildi.

Tuncer Akşener’in yanı sıra; Cemil Uslu, Seyit Ali Sancaktar, Hüseyin Sancaktar, Nazif Tunnar, Recep Baştürk, Ekrem Ertürk, İsmail Özkanlı, Cengiz Baycan, Gönül Ukkan, Orhan Ukkan, Oktay Çelikli, MHP eski İl Başkan Yardımcısı Duygu Mert ve birçok MHP’li de partiden istifasını verdi. 

Adliyeye istifaya gelen grup bundan sonra her gün yeni istifaların Kocaeli genelinde devam edeceğini belirttiler.Meral Akşener ve kocası Tuncer Akşenerhakkında bilinmeyenler..
Meral Akşener ve kocası Tuncer Akşener hakkında çok sayıda iddia ortaya atıldı. Bunlardan biri ise Tuncer Akşener’in Dev-Solcu olduğuydu.
Diğer iddiaların aksine bu iddia daha tutarlıydı. Sıkı bir Maocu olan Tuncer Akşener, Doğu Perinçek'in izinden gidiyormuş.
Meral Akşener, solcu olan kocası Tuncer Akşener’i ülkücü olarak devşirmiş. Akşener 'ilk bakışta vurulmuştuk' dediği eşiyle senelerdir büyük bir aşk yaşamış ve yaşamaya da devam ediyor.

Meral Akşener İle Tuncer Akşener’in Tanışması
Meral Akşener kocası ile tanışmasını şöyle anlatmıştır.
“Tuncer’lerin evle bizimki aynı bahçenin içinde iki evdi. Sene 1974’tü. Evi yerleştirmiştik. Çok yağmur yağıyordu. Ben pencereden dışarı bakıyorum. Bahçeyi su başmış, bir genç paçalarını sıvamış, çıplak ayakla suyu süpürüyor. Ben bakarken, eşim kafasını kaldırdı, ilk defa öyle gördük birbirimizi. İlk görüşte vurulmuşuz. O da ODTÜ’de okuyordu. Hazırlık biri bitirmiş gelmişti. Birbirimize ilan-ı aşk etmiştik. O bana çok güzel mektuplar, şiirler yazardı. Hâlâ saklarım. Çiçekler gönderirdi. Ben ise ona solcuların ne kadar kızdığı eser varsa Safahat’ı, Necip Fazıl’ı gönderirdim. Tuncer, sıkı Maocuydu. Eylemlere katılırdı, Perinçek’in gazetelerini dağıtırdı. Hızlı solcuydu yani. Arkadaşlığımız siyasi tartışmalarla başladı. Evlenmeden onu sağcı yaptım.” Dedi.

Evlilik Süreci
“Biz okurken nişanlanmayı istedik, iki aile de karşı çıktı. Karşılıklı grevler yaptık. Tuncer evden kaçtı. İzini kaybettirdi. Kaçtığı yeri kimseye söylemedi. Orası hâlâ meçhuldür. Ben de sofraya küsmüştüm. 15 gün yemek yemedim. Sonuçta benim okul bitmeden nişanlanmama izin vermediler.”

Meral Akşener’in Ailesi
Ataları sıkı komitacıydı. Dedesinin kardeşi Hasan Tahsin, Batı Trakya’da kurulan Türk Cumhuriyetinin bakanıydı. Hükümet binası işgal edilince kara bayrağını asan kişi oydu. Ankara’da herkesin mal mülk sahibi olduğu dönemde Hasan Tahsin’in tek evi varmış. Meral Akşener, “Ceddimizde şükür hırsız yok” diye övünürken bunu her zaman anlatıyordu.
Meral Akşener’in babası da dönemin memurları gibi CHP’li idi. Annesinin aile tarafı ise DP kurucularından. Annesinin dayısının evine gelen Süleyman Demirel’e kahve yaptığını da söylüyor Meral Akşener.
 

1000
icon
İbrahim Bıtıl Emekli Sağlık Me. 15 Eylül 2017 09:53

Başta yazılan *Eşi solcuymuş*cümlesi canımı sıktı Bilmi5ordum doğru imiş ama baştan sona okuyunca soyunda ve mazisinde zerre bir leke olmadğı,tam aksine Türkün önderlik ve yol göstericilik vasfına uygun gerçek bir ASENA olduğunu anladım.

1 2 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ