Metiner: FETÖ'cüler cezaevinde krallar gibi yaşıyor!

Gündem 14 Kasım 2017 10:43
Videoyu Aç Metiner: FETÖ'cüler cezaevinde krallar gibi yaşıyor!
A
a

AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, kamuoyunda yine çok tartışılacak açıklamalar yaptı.

TBMM İnsan Hakları Ceza ve Tutukevleri İnceleme Alt Komisyon Başkanı Mehmet Metiner’in cezaevinde ki FETÖ’cüler hakkında yaptığı açıklamalar hayrete düşürdü.

Komisyon üyesi milletvekilleri olarak tutuklu FETÖ'cüleri, ‘Propagandalarını yapmamak' için ziyaret etmediklerini belirten Milletvekili Metiner, bazı cezaevi yönetimlerinin FETÖ’cülerin ‘Krallar gibi yaşamasına' destek olduklarını belirtti.

Mehmet Metiner, bugüne kadar komisyon üyeleri olarak cezaevinlerde herhangi bir FETÖ’cü ile görüşmediklerini, ziyaret etmediklerini, bunun sebebi olarak ise bu milletin meclisini bombalayanların siyasal propagandasına alet olmak istemediklerinden dolayı olduğunu söyledi.

Bazı cezaevi yönetimlerini de eleştirdiğini ifade eden Metiner, “FETÖ'cülere bazı yerlerde imtiyazlı muamele ettiklerine dair duyumlar var. Bu, bizi son derece rahatsız ediyor. Bu alçaklara yapılan bu muamele iddialarının, hâlâ oradaki bir kısım gardiyanlar marifetiyle onların nasıl krallar gibi yaşadığına dair, nasıl örgütsel faaliyetlerini sürdürdüklerine dair… FETÖ'cülerin propagandasına çanak tutacak bir komisyon olmadığımızı da belirtmek isterim" dedi.

İşte Mehmet Metiner’in açıklamalarının devamı;

"Biz orada cezaevi koşullarını incelemek için varız, kötü muamele var mı, işkence var mı? Hepimiz işkence, kötü muamele konusunda duyarlıyız, kimse bir diğerini bu konuda duyarsız olmakla suçlamasın. Bugüne kadar gezmiş olduğum cezaevlerinde kötü muamele ve işkence iddialarıyla yüz yüze gelmedik. En politik, en aşırı terör örgütüne mensup insanlar bile sistematik bir işkence olduğunu söylemediler. Biz bir tek işkence, kötü muamele örneğini tespit etmiş olsaydık, hiç kuşkunuz olmasın, bu iddianın takipçisi olurduk, gereğini de yapardık. Çünkü oraya -suçlu olarak, suçsuz olarak; tutuklu olarak, hükümlü olarak- giren herkes devlete emanettir."

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ