MHP'den ipleri kopartacak açıklama: AKP'yi sandığa gömelim!

Gündem 21 Eylül 2018 18:09
Videoyu Aç MHP'den ipleri kopartacak açıklama: AKP'yi sandığa gömelim!
A
a

MHP'den 'Cumhur İttifakı'nın iplerini kopartacak açıklama: AKP'yi sandığa gömelim!

2019 yılında yapılacak olan yerel seçimler için ittifak yapmaları beklenen MHP ve AKP henüz bunu açıklamasa da MHP lideri Devlet Bahçeli'nin 'İstanbul'da aday çıkarmayacağız' açıklaması sonrası AKP ile ittifak yapılması neredeyse netleşti.

Bu ittifak olasılığına ise parti içinden sürpriz bir çıkış geldi.  MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, 'Bana fındık ne oldu diye soranlar! Haydi hep beraber, fındığa sahip çıkmayanlara hesap soralım. İlk seçimde bunları sandığa gömelim' ifadelerini kullandı.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan'ın Trabzon'un Fethi'nin 557. Yıldönümünde yaptığı, 'Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) piyasaya müdahale etmeyecek' açıklamasının ardından AKPililere de tepki göstererek, sosyal medya hesabından çok sert bir açıklama yapmıştı..

Enginyurt, 'Ulaştırma Bakanı açıklama yapmış ‘TMO bu yıl fındık almayacak’ demiş. Orduyu yöneten Ak Partinin apoletsiz kumandanları! Fındık üreticisine söz verdiniz, sözünüzü susarak mı tutuyorsunuz?' dedi.

'İLK SEÇİMDE BUNLARI SANDIĞA GÖMELİM'

Enginyurt, MHP'nin AKP ile ittifak iddialarının dile getirildiği yerel seçimleri de hatırlatarak, 'Bana fındık ne oldu diye soranlar! Haydi hep beraber, fındığa sahip çıkmayanlara hesap soralım. İlk seçimde bunları sandığa gömelim.' ifadelerini kullandı.

'ERDOĞAN'A SESLENDİ: DUY BU MİLLETİN SESİNİ'

Fındığın kilogramının en az 15 Lira olması gerektiğini söyleyen Enginyurt, son olarak 8 Eylül'de Ordu’da bir basın açıklaması yaparak, 'Biz serbest piyasaya düşman değiliz, karşı değiliz. Ama maalesef Türkiye'de serbest piyasa yok. İtalyan bir firma var. Tekelci bir firma var. Alıcısı da o, satıcısı da o. Biz bu firmanın karşısında Cumhurbaşkanımıza seslenmek için buraya toplandık. Cumhurbaşkanımıza sesleniyoruz ve diyoruz ki Arakan'da, Myanmar'da, Filistin'de, Gazze'de, Irak'ta, Suriye'de dünya Müslümanlarının derdiyle dertlenen Cumhurbaşkanı senin vekillerin sana doğruyu söylemiyor. Fındık bugün 15 liradan aşağı kurtarmaz, millet perişan. Duy bu milletin sesini' demişti.

'ÇADIRI KAFANIZA KURARIM, AYAĞINIZI DENK ALIN'

Enginyurt, aynı açıklamasında CHP ve AKP'yi de eleştirerek, 'AK Parti'ye oy veren 235 bin kişi bu millet sizi niye seçti, CHP'ye oy veren 105 bin kişi bu millet sizi niye seçti? Biz sesimizi yükseltmezsek, hakkımızı aramazsak bu tekelci firma yarın 8 lira diyecek. O zaman bunlar ‘hani Cemal Enginyurt söz verdi çadır kuracaktı ne oldu' diyecekler. Ulan çadırı sizin kafanıza kurarım bu gidişle ayağınızı denk alın. Millete verdiğiniz sözü takip edin' diye konuşmuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ