MHP-İYİ Parti kavgasının arkasında hangi hesap var

İYİ Parti 5 Ekim 2018 22:04
Videoyu Aç MHP-İYİ Parti kavgasının arkasında hangi hesap var
A
a

MHP-İYİ Parti kavgasının arkasında hangi hesap var... hangi çıkar, menfaat derdi var...

MHP ile İyi Parti arasında, perşembe günü MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin sosyal medyada İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında, “Bu hanımefendiye son ihtarım, bölmek ve yok etmek istediğin MHP’ye karşı sinir ve sınırları ihlal eden vandal tutumuna devam edersen sonuçlarına katlanmak zorunda kalırsın. Demedi deme, büyük lafı dinle!” ifadelerini kullanmasının ardından yükselen gerginlik devam ediyor. 

Bahçeli ile Akşener arasındaki gerilimin mart ayında yapılması planlanan yerel seçim yaklaştıkça artacağa benzediği yorumunda bulunan BBC Türkçe’den Ayşe Sayın, siyasi kulislerde yapılan bir diğer yorumun ise MHP ile İyi Parti’nin seçim öncesinde ‘tabanlarını konsolide etme’ hesabı yaptığı olduğunu aktardı. Sayın, BBC Türkçe’deki haberinde konuya dair şunları söyledi:

“İYİ Parti tabanının büyük bölümünün MHP'den ayrılanlardan oluştuğuna dikkat çeken siyasi kaynaklar, iki partinin, tabanlarını iyice ayrıştırmak ve seçim sürecinde olası oy geçişkenliğini engellemek amacıyla üsluplarını sertleştirdiğine işaret ediyor.

24 Haziran genel seçimlerinde AKP ile 'Cumhur İttifakı'nı kuran ve bu birlikteliği Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlere de taşımak isteyen MHP'nin genel seçimlerde olduğu gibi AKP'yi kendisiyle ittifaka, İYİ Parti'yi de CHP, HDP ile aynı cepheye itme hesabı yaptığı değerlendirmesi yapılıyor.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR