MHP'li adaydan Milletin cebinden anket şirketine 290 bin lira

Gündem 29 Mart 2019 18:40
Videoyu Aç MHP'li adaydan Milletin cebinden anket şirketine 290 bin lira
A
a

Haram olsun: MHP'li adaydan Milletin cebinden anket şirketine 290 bin lira

Gerçek Gündem'de yer alan habere göre; Murat Gezici'nin sahibi olduğu Gezici Araştırma Şirketi’nin Cumhur İttifakı'nın MHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Hüseyin Sözlü’ye belediye bütçesinden 290 bin lira karşılığı anket yaptığı ortaya çıktı.

Kamu İhale Kurumu'nun (KİK) resmi internet sitesinde yayınlanan sonuç tutanağına 2019/74191 sayı ile bakıldığında ise olayın doğruluğu tescillenmiş oluyor.


Kamu İhale Kurumu'nun internet sitesinde yer alan sonuçlanan ilanın bilgileri

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala anket firmalarının sonuçları manipüle ettiğine dair iddialar hat safhaya ulaşırken AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da anketlerin manipüle edildiği şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

Adana’da mevcut Belediye Başkanı MHP'li Hüseyin Sözlü’yü farklı kazanacak şeklinde gösteren Gezici Araştırma Şirketi'nin, MHP'li Adana Büyükşehir Belediyesi ile iş yaptığı ve belediyeden son olarak 290.000 liralık iş aldığı anlaşıldı.

İŞTE MHP'Lİ HÜSEYİN SÖZLÜ'NÜN YÖNETTİĞİ ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN MURAT GEZİCİ'NİN GEZİCİ ARAŞTIRMA ŞİRKETİ'NE 290 BİN  TL ANKET YAPTIRMASI İÇİN VERDİĞİ İHALENİN BELGESİ

21/F yani “Pazarlık” usulü ile yapılan ihalede en yüksek teklifin 292 bin 200 lira olurken 290 bin lira ile en düşük teklifi veren Gezici Araştırma Geliştirme Eğitim ve Danışmanlık şirketi ihaleyi aldı.

İhalenin iş bitim tarihinin 28 Mart 2019 yani seçimden 3 gün önce olması ise dikkat çekti!

Bununla birlikte Gezici Araştırma şirketinin daha öncede Adana Büyükşehir Belediyesi ve bağlı şirketlerinden iş ve ihale aldığı da biliniyor.

Öte yandan Gezici Araştırma Şirketi 4 Mart 2019 tarihinde yayınladığı ankette 290 bin lira ihale aldığı Hüseyin Sözlü'yü önde çıkartmıştı.

GEZİCİ'NİN 4 MART 2019 TARİHİNDE SERVİS ETTİĞİ HÜSEYİN SÖZLÜ'YÜ ÖNDE ÇIKARTAN ANKETİ İSE ŞÖYLEYDİ:

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ