MHP'li vekil: AKP'yi ve MHP'yi kapatalım yeni bir partide birleşelim

Gündem 17 Şubat 2019 16:29
Videoyu Aç MHP'li vekil: AKP'yi ve MHP'yi kapatalım yeni bir partide birleşelim
A
a

MHP'li vekilden flaş öneri: AKP'yi ve MHP'yi kapatalım yeni bir partide birleşelim

MHP'li bir milletvekili, "İttifak nedeniyle kendi partime, üç hilale mühür vuramayacağım. Bu durumda AKP, MHP birleşsin yeni parti kuralım, adı da Cumhur İttifakı Partisi kısaca CİP olsun" önerisinde bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ittifakları da beraberinde getirdi. Önce 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Meclis seçimi ardından 31 Mart yerel seçimleri için ittifaklar kuruldu.

Muhalefet partilerinin ittifakında yapı değişse de AKP ve MHP 'Cumhur İttifakı' adıyla yol yürümeye devam ediyor. İki partinin etkinliklerinin birçoğunda kendi partilerinin amblemi ve logosu da kullanılmıyor. Bu manzara kulislerde renkli sohbetlere konu oluyor.

Gazete Duvar'ın haberine göre, oy kullanacağı ilde yapılan ittifak nedeniyle ne büyükşehir belediye başkanlığı, ne ilçe belediye başkanlığı, ne de meclis üyeliği pusulasında partisine oy verebilecek olan bir MHP milletvekili gülerek, "İttifak nedeniyle kendi partime, üç hilale mühür vuramayacağım. Bu durumda AK Parti, MHP birleşsin yeni parti kuralım, adı da Cumhur İttifakı Partisi, kısaca CİP olsun" önerisinde bulundu.

1000
icon
Takipçi 17 Şubat 2019 23:51

Güzel fikir on numara başka kurtuluşyok

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ