MHP'li vekil 'şerefsiz' dedi, yumruklar havada uçuştu

Gündem 9 Nisan 2017 22:47
Videoyu Aç MHP'li vekil 'şerefsiz' dedi, yumruklar havada uçuştu
A
a

MHP Efeler İlçe 2. Olağan Kongresi'ni Divan Başkanı MHP Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy tarafından ertelenince bazı partililer tepki gösterdi. Sözlü sataşma salon çıkışı tekme ve yumruklu kavgaya dönüşünce devreye polis girdi.

Başkanlık için Ahmet Baskın ile  Kadir Özdemir'in yarışacağı MHP Efeler 2. Olağan Kongresi için partililer, sabah saatlerinde  Aydın Kültür Merkezi Hidayet Sayın Salonu'nda toplandı. Kongreye MHP  Aydın  Milletvekili  Deniz Depboylu, MHP  Osmaniye  Milletvekili ve MYK üyesi  Ruhi Ersoy, MHP  Aydın İl Başkanı  Burak Pehlivan, MHP'li  Nazilli Belediye Başkanı  Haluk Alıcık ve çok sayıda partili katıldı. Kongre öncesi faaliyet raporu okundu ve ardından konuşmalara geçildi. MHP Efeler İlçe Kongresinde açılış konuşmasını yapan İl Başkanı  Burak Pehlivan birlik ve beraberlik mesajı verirken, milletvekili  Deniz Depboylu yaklaşan referandum sürecini ve genel merkezin yapısını kongreye gelen delegelere anlattı.

MİLLETVEKİLİNİ UYARDI

Depboylu, konuşması sırasında  Osmaniye  Milletvekili ve MYK üyesi  Ruhi Ersoy tarafından "Konuşmanızı toparlayın" diyerek uyarıldı. Depboylu, konuşmasının ardından salondan ayrıldı.

"GÖRÜLEN LÜZUM ÜZERİNE.."

"Kürsü hakkımı önce kullanmak istiyorum" diyerek kürsüye çıkan  Milletvekili  Ruhi Ersoy, MHP Genel Merkezini ve Genel Başkanını eleştiren muhalif kesimi ele alan konuşmasının ardından divan başkanı olma yetkisini kullanarak kongreyi erteledi. Ersoy "Görülen lüzum üzerine Milliyetçi-ülkücü hareketin bünyesinde, bu kongrenin sağlıklı bir şekilde sonuçlanmayacağını görmekteyim. Tüzükten ve yasalardan yetkimi kullanarak, bu kongrenin başka tarihte yapılmasına karar vermiş bulunuyorum" dedi.
 

SÖZLÜ SATAŞMA KAVGAYA DÖNÜŞTÜ

Kongreye katılıp, imza veren 200 delege, kısa süren şaşkınlığın ardından salonu terketti. Salon çıkışında  Milletvekili  Ruhi Ersoy, kapıda bekleyen bir grup partili tarafından protesto edildi. Protestolara karşılık olarak 'şerefsiz' diyen biri olduğu anlaşılıyor, iddialar 'şerefsiz' hakaretini Ruhi Ersoy'un kullandığı yönünde. Sözlü sataşmanın ardından tekme yumruklu kavgaya dönüşen olay, polis ekiplerinin ve diğer partililerin araya girmesiyle sakinleştirildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ