MHP'li vekil Iphone'u ezdi geçti

Gündem 15 Ağustos 2018 19:07
Videoyu Aç MHP'li vekil Iphone'u ezdi geçti
A
a

MHP'li vekil Cemal Enginyurt Iphone'u ezdi geçti

MHP Ordu Milletvekili Enginyurt boykot çağrısına destek verdi. 

Milletvekili Enginyurt, Türkiye'nin Amerika Birleşik Devleti'nin elektronik ürünlerine boykot uygulamasına destek verdi ve iPhone telefonunu satarak yerine Samsung marka telefon satın aldı.

MHP İl Başkanı Köksal Yılmaz ise, yanında getirdiği iPhone marka telefonu ayağının altında tekmeleyerek kırdı.

Ordu’nun Altınordu İlçesi Yeni Mahalle'deki telefon bayisine gelen MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, önce yanında getirdiği Iphone marka telefonunun satışını gerçekleştirdi. Ardından aynı bayiden Samsung marka telefon satın alan Cemal Enginyurt, hain darbe girişiminin arkasından Türkiye'nin ekonomik bir darbe ile karşı karşıya olduğunu söyledi.

'TRUMP TÜRKİYE'YE SAVAŞ AÇTI'

Türkiye'nin üzerine oynanan oyunlar karşısında birlik ve beraberlik içerisinde hareket edilmesi gerektiğini ifade eden Enginyurt, "24 Haziran seçimlerinde MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin gösterdiği hedef doğrultusunda 'lidere sadakat şerefimizdir' diyerek Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olması için gayret gösterdik. Ancak seçimlerin ardından ABD boş durmadı. 20 aydır hapiste yatan Brunson'un hiçbir problemi olmazken ev hapsine çıkarıldıktan sonra Trump resmen Türkiye'ye savaş açtı. Kasım ayında yapılacak seçimi de planlayarak ve ona göre hesap yapan Trump kendi iç siyasetine malzeme olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni kendine düşman seçti. Yaptırım ve ambargolar uygulamaya ve Türk milletini köşeye sıkıştırmaya çalıştı" ifadelerini kullandı.

‘Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'nın dünkü çağrısı bizim için çok önem arz etmiştir’ diyen Enginyurt, “Özellikle Sayın Cumhurbaşkanı'nın iPhone telefonu olanların ve iPhone telefonu alacakların almaması yönündeki çağrısı bizim için adeta en önemli çağrı haline dönüşmüştür" dedi.

Çağrıyı duyduktan sonra bugün itibariyle iPhone telefonunu teslim ettiğini belirten Enginyurt, "Buradan da iPhone telefonun kullanmayacağımı bütün Türkiye'ye ilan ediyorum. Yerine de bugün Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine Güney Kore menşeli Samsung marka telefonu kullanmaya başlayacağımı yine aynı şekilde bütün Türkiye'ye ilan ediyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Enginyurt, bu süreçte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yalnız bırakılmaması gerektiğinin de altını çizerek, "Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı karşılıksız bırakılmamalıdır. Türkiye'de tüm milletvekili ve il başkanlarını iPhone telefonunu bırakmaya ve terk etmeye davet ediyorum" dedi.

Öte yandan, MHP İl Başkanı Köksal Yılmaz ise yanında getirdiği iPhone marka telefonu ayağının altında tekmeleyerek kırdı.

1000
icon
ft 16 Ağustos 2018 10:38

mercimek kadar akıl varsa şaşarım.....

0 0 Cevap Yaz
mehmet çapkan 16 Ağustos 2018 08:22

Iphone telefonları bağışı kabul edilir. bende onlara akıl verebilirim.

0 0 Cevap Yaz
Yılmaz 15 Ağustos 2018 22:26

Bir zavallıdır,kendileri .

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ