MHP'liler durmuyor: Taciz, mekan basma, cinayet!

Gündem 10 Mayıs 2019 14:11
Videoyu Aç MHP'liler durmuyor: Taciz, mekan basma, cinayet!
A
a

MHP'liler durdurulamıyor, art arda rezilce haberler: Taciz, mekan basma, cinayet!

Mersin'in Silifke ilçesi Belediye Başkanı MHP'li Mücahit Aktan, kız kardeşi Meryem Aktan'ı başından silahla vurarak, yaraladığı iddiasıyla tutuklandı.

Olay, gece yarısı Silifke ilçesine bağlı Taşucu Mahallesi’nde meydana geldi. 31 Mart seçimlerinde Silifke Belediye Başkanı seçilen Mücahit Aktan’ın kız kardeşi Meryem Aktan, evinde tabanca ile başından vurularak, yaralandı.

İhbar üzerine eve gelen sağlık ekipleri, Meryem Aktan’ı Silifke Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Yapılan ilk müdahalenin ardından Meryem Aktan, Mersin Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne sevk edildi. Yoğun bakımda tedavi altına alınan Meryem Aktan yaşam savaşı verirken, kız kardeşini silahla yaraladığı iddiasıyla Belediye Başkanı Mücahit Aktan gözaltına alındı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde ifadesi alınan Başkan Aktan, sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi. Mücahit Aktan, nöbetçi mahkemece 'silahla yaralama' suçundan tutuklanarak, cezaevine konuldu.

MEKAN BASTILAR!
Kastamonu MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, iddialara göre mezuniyet kutlaması yapan öğrencilere alkol satışı yapan Emirbey Atlı Turizm ve Doğal Yaşam Köyü’nü bastı. Aydın engel olmak isteyen jandarmalara da hakaret etti. Jandarmalar il başkanı ve yanındakilerden şikayetçi oldu. Baskın anına ait görüntüler ortaya çıktı.

KIZLARA TACİZ!
Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi’nde iki kadın öğrenci kitap bırakmak için kütüphane binasına girdiği sırada ülkücü öğrencilerin sözlü tacizine uğradı.

Saat 16:00 sularında kütüphane önünde “Şuna bak orucumuzu bozuyor” tarzında sözlü tacizde bulunan ülkücü grup daha sonrasında okulun orta bahçesinde öğrencilere hakaretlerde bulunarak olay çıkartmaya çalıştılar.

Cinsiyetçi söylemlerine burada da devam eden ülkücü grubun “Sen sus kadın, kadınlarınızı öne sürmeyin” dediği ve el hareketleriyle kadınları hedef gösterdiği öğrenildi.

Daha önce aynı kadın öğrenci erkek arkadaşı ile okuldan çıkarken ülkücü grup tarafından taciz edilmişti. Bu olaylar sonucunda kadın öğrencilerin olayı okul yönetime aktarması da yetersiz kalmıştı. Dekanın öğrencilere “Şikayeti buraya değil başka yere yapın” dediği belirtilmişti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ