Milli Eğitim Atatürk'ün ölüşünü kutlayacak

Gündem 17 Ekim 2017 19:04
Videoyu Aç Milli Eğitim Atatürk'ün ölüşünü kutlayacak
A
a

10 Kasım Atatürk'ü anma programı için okullara gönderilecek duyuruda "kutlama" denildi.

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 10 Kasım Atatürk’ü anma programı duyurusunda bir skandala imza attı. Bazı dağıtım birimlerine iletilen yazışmada 10 Kasım törenleri için, “İlimizde kutlanacak olan 10 Kasım 2017 Cuma günü Ulu Önder Atatürk’ün Ebediyete intikalinin 79. Yıldönümü Anma Programı ilişikte gönderilmiştir” cümlesi yer aldı. Vali Yardımcısı Erhan Günay imzasıyla yayınlanan duyurudaki bu ifadeler tepkiyle karşılandı.

Afyonkarahisar’daki Odak gazetesinin haberi sonrasında Vali Mustafa Tutulmaz tarafından ilgililer hakkında soruşturma açıldı. Vali Tutulmaz imzası ile yapılan açıklamada şöyle denildi:

 “Gazetenizin 16.10.2017 tarihli nüshasında ‘Milli Eğitim’den 10 Kasım Kutlaması’ başlığı ile yayınlanan haberiniz üzerine gerekli inceleme yapılmıştır. Söz konusu yazının tamamı dikkate alındığında ‘Ulu Önder Atatürk'ün Ebediyete İntikalinin 79. yıldönümü anma programı’ ifadesi yer almakla birlikte ‘kutlanacak’ kelimesinin sehven kullanıldığı düşünülmekte olup, ilgililer hakkında soruşturma başlatılmıştır.”

1000
icon
baybora1881 18 Ekim 2017 01:31

imamdan vali olursa olacagi budur (Dogru egitim almis imamlari tenzih ediyorum) okumasi yazmasi yok lakin fetva verebiliyorlar örnek cübbeli seytani ve onun gibileri.

0 2 Cevap Yaz
Sengul 17 Ekim 2017 22:11

Şerefsizler kutlarlar Ataturk cumhuriyeti kurdu onlar şeriatı istiyorlar bir gün gelecek ki o gün de yakın biz onlardan kurtuldugumuzda yeniden kalkinacak TÜRKIYEM onlardan kurtuldugumuzda yeniden canlanacak toprak yeniden mele yecek kuzular tüketen Türkiye değil Atamizin bıraktığı gibi üreten Türkiye olacağız ondan korkuyorlar

0 5 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ