Milli Savunma Bakanlığı'ndan Akit TV’ye sert cevap

Gündem 3 Haziran 2019 15:54
Videoyu Aç Milli Savunma Bakanlığı'ndan Akit TV’ye sert cevap
A
a

Hükümete yakın Akit TV'deki programda Akit gazetesi Haber Müdürü Murat Alan'ın sözleri tepki çekmişti.

Hükümete yakın Akit TV'deki programda Akit gazetesi Haber Müdürü Murat Alan'ın sözleri tepki çekmişti.

Murat Alan, Akit TV'de yorumculuk yapan gazeteci Ali Tarakçı'ya bir konu hakkında yanıt verirken, “O hizaya gelmeyen apoletli Generalleriniz hepsi Erdoğan'ın arkasında saf tutuyor. Oynaya oynaya eşşek gibi saf tutacaklar. Bu ülkede demokrasi varsa bunu AK Parti iktidarı oturttu” demişti.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Akit TV'deki programda Murat Alan'ın TSK'da görevli generaller hakkında kullanılan ağır ifadelere Milli Savunma Bakanlığı'ndan sert tepki geldi.
İşte o açıklama:

“1 Haziran 2019’da bir TV kanalında yayımlanan programda, katılımcılardan biri tarafından, Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapan generaller hakkında hakarete varan tahripkâr bir dil kullanılmıştır.

Asil milletimizin güvenliği ve bekası uğrunda, yargı ve istihbaratla yakın işbirliği içinde FETÖ ile her türlü mücadeleyi yapan, PKK/YPG, DEAŞ ve diğer terör örgütlerine karşı yurt içi ve yurt dışı operasyonları icra eden ve tüm vazifelerini büyük bir ciddiyet ve samimiyetle yerine getirme gayreti içinde olan Türk Silahlı Kuvvetlerini komuta eden generalleri toplum nezdinde aşağılamaya çalışmak ordumuza ve asil milletimizin hak ve menfaatlerine zarar vermektedir.

Er’inden Generaline kadar bir ve bütün olan Türk Silahlı Kuvvetleri asil milletimizin bağrından çıkmıştır. Yurt içinde ve sınır ötesinde düzenlenen çok sayıda operasyonların başarıyla icra edildiği bir dönemde yapılan bu tür sorumsuz ve düzeysiz açıklamaların tüm ordu mensuplarımızın olduğu kadar milletimizin de moral ve motivasyonunu olumsuz etkilemesi kaçınılmazdır.

Anayasa çerçevesinde, yasalar ve Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda, daima demokrasiye bağlı, milletinin emrinde, görevinin başında, ölürsem şehit kalırsam gazi anlayışı ile yurdun ve dünyanın dört bir köşesinde yaz kış, gece gündüz, dağ bayır demeden fedakârca görev yapan Türk Silahlı Kuvvetlerinin şerefli generallerine karşı yapılan bu hadsiz, yakışıksız ve yasal sınırları aşan açıklamayı, hukuki tüm yollar saklı kalmak kaydıyla şiddetle kınıyor, yasal süreçlerin yakından takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine saygıyla arz ediyoruz.”

1000
icon
Alper tunga 3 Haziran 2019 22:29

Sert açıklamada bumuymuş. ,bütün Ordu anayın bacıyın ,karıyın üstünden geçer yavşak demeliydi

0 0 Cevap Yaz
Ali Kilic 3 Haziran 2019 19:18

Yüce milletin asil askerlerine dil uzatan o mecnun vicdanları rahatlatma adına tutuklanmali ve sorguya çekilmelidir.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ