Mısıroğlu Atatürk'e çok ağır hakaret etti! Yaratık haddini aştı!

Gündem 5 Ekim 2017 17:28
Videoyu Aç Mısıroğlu Atatürk'e çok ağır hakaret etti! Yaratık haddini aştı!
A
a

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "hocam" dediği Kadir Mısıroğlu'nun...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "hocam" dediği Kadir Mısıroğlu'nun 4 yıl önce paylaşılan sözleri heykel tartışmalarıyla birlikte sosyal medyada yeniden gündem oldu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, Kadir Mısıroğlu hakkında suçundan soruşturma başlatıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Saray'da ağırladığı isimlerden olan Atatürk düşmanı Mısıroğlu gençlere yaptığı konuşmasında şu ifadeleri kullanıyor:

"İstediğimiz olmuş değildir. Yarı yoldayız. Nasıl buluğa ermemiş bir çocuğa 'niye evlenmiyorsun' demezsen Hükümet'e de 'niye şeriatı ilan etmiyorsun' diyemezsin. Vakti var. Her ulus bir zamana rehmolunmuştur. Sizin nesliniz İslam'ın mutlak galebesini, küfrün mutlak yıkılışını, heykellerin köpek leşi gibi sürüklendiğini görecek. Siz göreceksiniz. O gün beni hatırlayın." (Odatv'den (ç)alınmıştır)

Etraftaki gençler ise "inşallah" diyerek sözlere katılıyor.

Son dönemde Atatürk heykellerine yapılan saldırılar ve bazı heykellerin kaldırılması tartışma yaratmıştı.
SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, Kadir Mısıroğlu hakkında suçundan soruşturma başlatıldı. Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, bazı yayın organlarında yer alan ve yazar Mısıroğlu'na ait olduğu belirtilen video kaydında geçen beyanlarıyla ilgili inceleme ve soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçlarını Soruşturma Bürosu'nca yürütülen soruşturmanın, ''Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret'' suçundan başlatıldığı kaydedildi.
İşte o sözler:

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ