MİT'e büyük operasyon geliyor: 400 MİT'çi FETÖ'cü

Gündem 1 Mayıs 2017 12:39
Videoyu Aç MİT'e büyük operasyon geliyor: 400 MİT'çi FETÖ'cü
A
a

Eski Hava Kuvvetleri Komutanlığı Başsavcısı emekli Albay Ahmet Zeki Üçok, FETÖ’ye dönük 'mahrem imamlar' operasyonunda '400 MİT’çi' olduğunu gündeme getirdi.

Milliyet gazetesi yazarı Tunca Bengin, bugünkü yazısında, Ahmet Zeki Üçok’ün açıklamalarına yer verdi. Tunca Bengin, “Ahmet Zeki Üçok’a göre, MİT’te 400, TSK’da da bunun 4 ya da 5 katı personelin (son KHK ile ihraç edilenlerin dışında) FETÖ’yle bağlantısı saptanmış durumda ve yakında da düğmeye basılacak” diye yazdı.

Tunca Bengin, yazısında Ahmet Zeki Üçok’un "Örgüt hâlâ organizasyonunu sürdürmek, iletişimini sağlamak için çalışmalarına devam ediyor. Hani biz diyoruz ya bitti tükendi, yüz binlerce adam tutuklandı, şu oldu bu oldu diye. Oysa görüldü ki örgütün kendi içerisindeki mahrem yapı da yeniden iletişim ve bir araya gelme çabasında. Hiçbir şey olmamış gibi..." ifadelerini kullandığını aktardı.
 

'ALDIKLARI TOPLAM OY 443 BİNDİ'
"Bugüne kadar çok ciddi sayıda FETÖ’cü yakalandı ama?" sorusuna eski Askeri Savcı Üçok, şöyle yanıt verdi:

"Bence çok ciddi sayıda değil. Türkiye’deki FETÖ’cüler bana sorarsanız çok daha fazla. Örneğin 7 haziran seçimlerinde Fethullah’ın hapiste olan polis müdürleri Yakup Saygılı, Ali Fuat Yılmazer ile kaçak Hakan Şükür adaydı ve sadece üç ilde Ankara, İstanbul, İzmir’de seçime girdiler. Aldıkları toplam oy 443 bindi. Bu 17-25 Aralık’tan sonra olan bir seçimdi ve FETÖ’nün terör örgütü olduğuna ilişkin savcılıkların yakalama kararları, onlarca tutuklama kararları vardı. Buna rağmen bu insanlara gitti 443 bin kişi oy verdi. Savcılar insanları tutuklarken sen gidip hâlâ o polis müdürlerine oy veriyorsan demek ki bu örgütün harbiden militanısın."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ