Müftüsü, valisi, bürokratları o şeyhin önünde FETÖ vari eğildi!

Gündem 12 Mayıs 2018 21:01
Videoyu Aç Müftüsü, valisi, bürokratları o şeyhin önünde FETÖ vari eğildi!
A
a

Devletin müftüsü tarikat töreninde skandal sözler: Nakşibendi şeyhi buradayken bize söz düşmez!

Nakşibendi şeyhi Molla İzzettin'in elinin öpüldüğü 'İcazet töreni'nde Müftü İhsan Açık, 'Üstadlarımız buradayken bizim söz söylememize gerek yok 'dedi
Şanlıurfa'da dini eğitim gören 22 kişi için 'icazet' töreni düzenlendi. Devlet görevlilerinin de datıldığı tarikat töreninde sözde "mezun" olan talebeler Nakşibendi şeyhinin eli öptü!

Merkez Karaköprü ilçesinde bulunan Alaiyye Camisi'nde, Kuran, Arapça, Fıkıh, Tefsir, Hadis, Muamelat ve İslami Davet eğitimleri gören 22 kişi için icazet töreni düzenlendi. Tek tip kıyafet giyen öğrenciler, Kuran-ı Kerim okunmasının ardından, Nakşibendi Şeyhi Molla İzzeddin Aksan'ın elini öperek mezuniyet belgelerini aldı.

İcazet töreninde konuşan Müftü İhsan Açık, "Böyle güzel bir toplumda icazet için buradayız. İlim ve irfanın yetiştirdiği hocalarımız, üstatlarımız burada, sözün gerçek sahipleri burada. Onlar varken bizim fazla söz söylememize gerek yok. Bu törende emeği geçen müderrislerimize teşekkür ediyorum. Talebelerimize Allah'tan başarılar diliyorum. İcazet alan talebelerimize, ilmiyle amel etmelerini, ilimlerini yaymalarını, ilim bayrağını ufuklara kadar taşımayı Allah nasip etsin. Bu programımıza katılanlara teşekkür ediyorum" dedi.

Eski Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna ile bazı bürokratların da katıldığı törenin sonunda yaklaşık bin kişiye yemek ikram edildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ