Muharrem İnce’den rahip kriziyle ilgili bombalama!

Gündem 27 Temmuz 2018 00:11
Videoyu Aç Muharrem İnce’den rahip kriziyle ilgili bombalama!
A
a

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’den rahip kriziyle ilgili bombalama!

Muharrem İnce, ABD ile yaşanan Rahip Andrew Brunson kriziyle ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Hem ABD’yi hem de iktidarı eleştiren İnce, “Öncesinde Başkan Yardımcısı Pence, bugün ise Başkan Trump'ın Rahip Brunson üzerinden yaptırımla tehdit ettiği bir ülke haline gelmiş olmamız bizleri şaşırtmamalı. Başkan Yardımcısının açıklamasından sonra Rahip Brunson eve çıkarılabiliyorsa, Başkanın açıklamasıyla da serbest bırakılabilir, kendi evine gönderilebilir. Biz bu filmi Deniz Yücel olayında gördük” dedi.

TEK ADAM VURGUSU

Ülkedeki yargıya dikkat çeken İnce, “Artık Dünyada yargımızın kurumsallığına ve bağımsızlığına inanan kalmadı. Diğer ülkelerin liderleri, yargılanan vatandaşlarını Erdoğan’la pazarlık yaparak kurtarabileceklerini gayet iyi biliyorlar. Çünkü karşılarında kurumlarıyla, değerleriyle, gelenekleriyle Türkiye Cumhuriyeti devleti yok. Devleti kendisi haline getirmiş bir kişi var ve onlar o kişiyle nasıl pazarlık yapacaklarını iyi biliyorlar ve kendi çıkarları için gerekeni yapıyorlar. Tarih göstermektedir ki tek adam yönetimine sahip devletler, büyük devletler açısından tek adamın tehdit edilmesiyle, gerektiğinde müdahale edilmesiyle hizaya getirilecek devletler olmuşlardır” ifadelerini kullandı.
DENİZ YÜCEL’İ HATIRLATTI

Deniz Yücel olayını hatırlatan İnce, “Türkiye Cumhuriyeti ne yazık ki Deniz Yücel olayında Almanya ve Rahip Brunson örneğinde ABD tarafından bu kategoriye sokulmuş durumdadır. Bizim açımızdan bu durum kabul edilebilir bir durum değildir. Türkiye, ancak içeride demokrasisini güçlendirerek, gerçek hukuk devleti olarak bu tehditleri aşabilir” dedi.

1000
icon
Yusuf ATMACA 27 Temmuz 2018 10:33

Heeey savulun dünya korkmayın titreyin. Coe BIEDEN gelir candündarın mahkemesine serbest kalır Merkel gelir reisin terörist elimizde delililer var dediği DENİZYÜCEL'İ mahkeme kararı olmadan hapisten çıkarıp almanyaya kaçırdı. Branson suçsuzsa neden tutuklu suçluysa neden bırakılıyor. Biz SÖMÜRGEMİYİZ.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ