Nagehan Alçı: 'Soylu beni aradı ve...'

Gündem 24 Temmuz 2019 11:48
Videoyu Aç Nagehan Alçı: 'Soylu beni aradı ve...'
A
a

Nagehan Alçı: Süleyman Soylu beni aradı ve önemli bilgiler verdi

HaberTürk yazarı Nagehan Alçı, Kuzey Iraklı kafilede yer alan bir kişinin Trabzon Uzungöl’de IKBY bayrağı ile fotoğraf çektirmek istemesi ile başlayan olayları değerlendirdi. Alçı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisini aradığını ve önemli bilgiler verdiğini söylerken, “Şimdilik yazmayacağıma söz verdim” dedi.
Alçı, “Trabzon’da faşist saldırıya uğrayan o turistler anlatıyor” başlıklı yazısının ilgili bölümünde şunları kaydetti:

“Pazartesi günkü yazıma tam da tahmin ettiğim gibi sayısız tepki geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu aradı ve önemli bilgiler verdi. Ancak şimdilik yazmayacağıma söz verdim. O bilgileri sizinle Bakan’la yakında yapacağımız televizyon programında paylaşacağım.
Öte yandan sizlerden ve  uluslararası medyadan çok fazla sayıda email ve telefon aldım. Hem çok farklı coğrafyalardan Kürt okurlar, hem de yapılan faşist linç girişiminden rahatsız olan birçok demokrat okur bana destek mesajları gönderdi.
Bir de beni şaşırtmayan, bu utanç verici saldırının arkasında duran ırkçı çevreler var ki, onlar da tam beklediğim gibi hala saldırganları ve sonrasında polis sorgusu sırasında ilk etapta yaşanan utanç verici hadiseleri savunmaya devam ediyorlar.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR