Nagehan Alçı Sözcü yazarlarını tebrik etti!

Gündem 19 Haziran 2017 11:55
Videoyu Aç Nagehan Alçı Sözcü yazarlarını tebrik etti!
A
a

Hükümete yakınlığıyla tanınan Nagehan Alçı, Yılmaz Özdil ve Uğur Dündar'ı tebrik etti.

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, "Uluslararası yargı bir gün Türkiye’ye gelecek ve Tayyip Erdoğa n’ı alıp kulağından tuttuğu gibi Lahey’de hapse atacak" diyen vatandaşa tepki gösteren Sözcü yazarları Yılmaz Özdil ve Uğur Dündar 'ı "tebrik etti."

Alçı sözlerinin devamında şunları yazdı: 

"Batı’nın kolonisi olmayı açıkça isteyen bazı marjinal
CHP’lilerin ismini bile anmıyorum, ama özellikle 
Özgür Özel ve Engin Altay gibi ana akımda olması gerekenlerin Özdil ve Dündar’ı örnek alması lazım."

Nagehan Alçı'nın "Bravo Yılmaz Özdil, bravo Uğur Dündar" başlığıyla yayımlanan bugünkü yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Cuma günkü yazımda son yaşananlara tepki olarak, “Uluslararası yargı bir gün Türkiye’ye gelecek ve Tayyip Erdoğan’ı alıp kulağından tuttuğu gibi Lahey’de hapse atacak” diye Maçka Parkı’nda konuşan kimi kendini bilmez CHP’lilerin yaptığı korkunç yanlışa dikkat çekmiştim. Enis Beberoğlu’nun avukatı Murat Ergün de benimle konuşmasında bu söyleme sert tepki vermişti.

Türkiye’nin yabancı güçler tarafından işgal edilmesini istemek asla CHP tabanının talebi olamaz. Nitekim bu yazının yayınlandığı günün akşamı Halk TV’de Uğur Dündar’ın Arena’sına rastladım. Dündar, Yılmaz Özdil’le konuşuyordu ve tam da bu konuyu dile getiriyorlardı.

İkisi de kimi CHP’liler tarafından zikredilen bu delice sözlere çok sert tepki gösterdi. Türkiye’nin işgalinin istenmesinin hiçbir şartta kabul edilemez olduğunu söylediler ve partinin bu çizgiden kendisini ayrıştırması gerektiğinin önemini vurguladılar. CHP’li izleyiciler de hıncahınç alkışladı bu sağlam duruşu.

Hangi siyasi görüşte olursak olalım ortak akıl noktasında buluşmamız şart. Hem Uğur Dündar’ı, hem de Yılmaz Özdil’i tebrik ediyorum. Batı’nın kolonisi olmayı açıkça isteyen bazı marjinal CHP’lilerin ismini bile anmıyorum, ama özellikle Özgür Özel ve Engin Altay gibi ana akımda olması gerekenlerin Özdil ve Dündar’ı örnek alması lazım. Maalesef her ikisi de uluslararası ceza yargısının Türk devletini yargılaması, yani yabancı güçlerin Türkiye’yi işgali anlamına gelecek saçma lafları sırf Erdoğan takıntısı yüzünden zikrediyor.

Özeleştiri yapıp meşru muhalefet çizgisine dönseler hem CHP hem de Türkiye için çok hayırlı olacak. Yoksa bu gidişle karşılıklı fanatizmle Türkiye uçuruma doğru sürükleniyor."

 

1000
icon
Mirze 19 Haziran 2017 19:53

Uluslararasi huququn hansisa olkenin siyasilerinin,xususen de hakimityet cevrelerinin qeyri huquqi davranislarini tenqid etmesi,tedbir gormesi olkenin isgali demek deyildir. Dunyanin bir jandarmasi olmalidir ve yaxsi ki,bu gun bu ABS kimi huquqi devletleriden en yaxsi olanidir. Eyer bu jandarma Rusiya kimi,Bu gunku Turkiye kimi birisi olsaydi,yeqin ki,indi planetimizde her yer Suriya kimi olardi.Cox yaxsi olardi ki,uluslararasi huququn evezine xalq Erdogan kimi,I Aliyev kimi ve s cete sahiblerinin qulagindan ozu tutub bir basa hebse ata bileydi.

0 0 Cevap Yaz
Hürrem Özer 19 Haziran 2017 14:08

Evet bu konudaki fikirlerine tamamen katılıyorum.(Bir konuda hemfikir olacağım aklıma gelmezdi ya.)Ancak CHP yi eleştirdiğınizin % 0.1 kadar Adaleti yok edeni, Demokrasiyi askıya alanı (OHAL),Gerilim yaratanları Ve de bunlara alkış tutan siz ve yandaş basını özeleştiri Yapabilseydiniz ve elestirebilseydiniz belki de bu gün yaşananlar olmayacaktı.

0 4 Cevap Yaz
Sündüz 19 Haziran 2017 12:42

Savundukların, batı istedi diye ülkenin tersini yüzüne çevirdiler. Onlara sözün yok mu?...

0 4 Cevap Yaz
anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR