Nazlı Ilıcak'ta Erdoğan gibi 'Aldatıldım' dedi!

Gündem 21 Eylül 2018 20:54
Videoyu Aç Nazlı Ilıcak'ta Erdoğan gibi 'Aldatıldım' dedi!
A
a

FETÖ'cü gazeteci-yazar Nazlı Ilıcak'ta Tayyip Erdoğan gibi 'Aldatıldım' dedi!

FETÖ terör örgütünün medya organında yazarlık yapan Nazlı Ilıcak bugün tekrar hakim karşısına çıkarıldı. Mahkemede gözyaşlarına hakim olamaya Ilıcak, Bugün Gazetesi'nin FETÖ'nün yayın organı olduğunu bilmediğini iddia etti.

Nazlı Ilıcak iki kışı cezaevinde geçirdiğini artık çok yorulduğunu ifade etti.

“FETÖ’nün medya yapılanması” davasında 16 Şubat’ta karar açıklanmıştı.

Mahkeme, FETÖ’nün kapatılan yayın organı Taraf’ın genel yayın yönetmeni Ahmet Altan’a, FETÖ’nün yayın organlarında program yapan iktisatçı Mehmet Altan’a ve FETÖ’nün kapatılan yayın organı Bugün gazetesinde yazarlık yapan gazeteci Nazlı Ilıcak’a “anayasayı ihlal” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası vermişti.

Mahkemenin kararı sonrasında avukatların itirazı üzerine dosya istinafa gitmişti.

Kartal’daki İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2’nci Ceza Dairesi’nde görülen davanın bugün ilk duruşması yapıldı. Tutuklu sanıklar Fevzi Yazıcı, Şükrü Tuğrul Özşengül, Yakup Şimşek, Nazlı Ilıcak ve Ahmet Altan salona getirildi.

Duruşmayı yerinden takip eden Cumhuriyet muhabiri Canan Coşkun ise sosyal medya hesabından sanıkların ifadelerine ilişkin paylaşımlar yaptı.

Coşkun'un aktardığına göre yerel mahkemede sunduğu delillerin dikkate alınmadığını söyleyen Nazlı Ilıcak, “Benim babam 27 Mayıs kurbanı. Yassıada’da yattı. Ben askere düşman değilim ama askeri vesayete ve askeri müdahaleye karşıyım” şeklinde konuştu.

ILICAK: “CEMAAT DENİLEN YAPININ HİÇBİR GAZETESİNDE ÇALIŞMADIM”

“Suçlama konusu Zekeriya Öz röportajımı süslemek için bir kar topu fotoğrafı çektirdik. O tarihte Öz terör örgütü üyesi değildi. Odatv operasyonu sırasında dönemin Adalet Bakanı Sadullah Ergin’i arayıp Öz hakkında soruşturma açılmasını istedim.

Öz ile hiçbir alakam yoktur” diyen Nazlı Ilıcak, FETÖ’nün kapatılan yayın organı Bugün Gazetesinin Fethullahçıların yayını olduğunu bilmediğini söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

“Cemaat denilen yapının hiçbir gazetesinde çalışmadım, çalışamam. Bugün gazetesinde çalıştım ama orası bir cemaat gazetesi değildi. Sempatizan olarak biliyordum. Akın İpek’in sonradan terör örgütüyle işbirliği içinde olduğunu bilemem.”

İTİRAF EDİYORUM

Savunmasının devamında, “Aldandığımı itiraf ediyorum” diyen Nazlı Ilıcak, savunmasını gözyaşlarıyla tamamladı. “Cemaatin terör örgütü olduğunu 15 Temmuz’dan sonra anladım. Güler yüz, tatlı kelam... Dini faaliyetleri beni cezp etti. Süleymancıların yurtlarına da sahip çıkmıştım zamanında.

Aldandığımı itiraf ediyorum” diyen Ilıcak, sözlerini şöyle tamamladı:

“Mağdur görünmek istemem fakat gerçekten çok yoruldum. 74 yaşındayım 2 soğuk kışı cezaevinde geçirdim. Cumhuriyet tarihinde 2 yıldan fazla cezaevinde kalan gazeteci yok. Kendime bakamadığımı görüyorum. İşkence yok ama manevi işkence var.”

FETÖ'nün kumpas davalarından Ergenekon davasında Mustafa Balbay 5 yıl; Tuncay Özkan ise 6 yıl hapis yatmıştı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ