Ne zamana kadar savaşacaksınız: Beşar Esad'dan tarihi yanıt!

Dünya 20 Ağustos 2017 17:43
Videoyu Aç Ne zamana kadar savaşacaksınız: Beşar Esad'dan tarihi yanıt!
A
a

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, batının kendisini devirme planlarının yarım kaldığını ancak ülkesinde savaşın hala sürdüğünü açıkladı. Beşşar Esad "Suriye'de son teröristi de ortadan kaldırana kadar savaşacağız" dedi.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad uzun zaman aradan sonra açıklama yaptı.

'Batının gizli planları engellendi' diyen Esad, ülkesindeki savaşın henüz kazanılmadığını, çatışmaların hala sürdüğünü' söyledi.

Bir televizyon kanalına konuşan Beşşar Esad, "Batının gizli planları engellendi. Ancak topraklarımızdaki savaş bitmedi. Çatışmalar sürüyor" ifadesini kullandı.

Batısının kendisini devirme planlarının engellendiğini söyleyen Esad, ordumuz mağlup değil, ancak çatışma devam ediyor" ifadesini kullandı.

'SONUNCUSUNU ORTADAN KALDIRANA KADAR...'
Suriye Devlet Başkanı: "Altı buçuk yıldır devam eden iç savaşta her yerde zaferin işaretleri var. Ancak savaş sürüyor. Nereye gidiyoruz? Zafer hakkında konuşmaksonra mümkün olacaktır. İkisi farklı durumlar" dedi.

"Türk tarafına güvenmiyoruz" diyen Beşşar Esad "Suriye'de son teroristi de ortadan kaldırana kadar savaşacağız" ifadelerini kullandı.
 

'BUNA İZNİMİZ YOK'
Suriye Lideri "Suriye'de emrivakilere ve bölünmelere izin veeyeceğiz. Batı, elçilikleri açın diye peşlerinden koşacağımızı düşünüyor. 'Güvenlik işbirliği' şartı sürdüğümüzü iddia ediyorlar. Tek şartımız var. O da bu ülkelerin, teröristlere desteği çekmeleridir. Siyasi çözümden bahsederken bir yandan da teröristlere desteğe devam ediyorlar" açıklamalarında bulundu.

'FİLİSTİN ESAS DAVAMIZ'
Suriye'nin birliği ve bütünlüğü tartışmaya bile açılamayacağını söyleyen Devlet Başkanı Esad, "Filistin Davası da esas davalarımızdan biridir" dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR