O CHP'li vekilde mi İYİ Parti'ye geçiyor?

CHP 14 Kasım 2017 13:57
Videoyu Aç O CHP'li vekilde mi İYİ Parti'ye geçiyor?
A
a

CHP Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır'dan İYİ Parti 'yi övücü sözler geldi...

Meral Akşener'in genel başkanlığını yaptığı İYİ Parti'nin kuruluşuyla ilgili açıklamalarda bulunan CHP İzmir Milletvekili Sındır, amacı ve hedefi olan bir partinin kurulduğunu vurguladı. Sındır, "Aslında çok fazla parti üzerine konuşmak istemem; ama demek ki bir siyasi boşluk görüldü ki parti kurma gereği duydular. CHP'nin siyasi tabanı sosyoekonomik ve kültürel tabana sahiptir. CHP ekonomi politikaları olan sosyal refahı amaçlayan, sermayeyi yok saymayan, devletin, kamunun özel sektörün belli bir koordinasyon içinde ekonomik model üzerinde sözü olana partidir. Diğer partilerin ise, ekonomik söylemleri, sözleri, hitapları, ekonomik politikaları sürekli değilken, ne olduğu çok fazla belli değil. Sosyokültürel alanda boşluk gördüler ki partiyi kurdular" dedi.

Her partinin aynı tabana yani millete hitap ettiğine dikkat çeken CHP'li Sındır, "Taban, Türk milletidir. Bütün yurttaşlar, bu millet, siyasi partilerin destek beklediği, hedefinde olan kişilerdir. İYİ Parti'nin merkeze sağda cumhuriyet değerlerine sahip çıkarak milliyetçi muhafazakar kesime hitap eden bir parti oluşturduğunu düşünüyorum. Kendi seçmenimize ciddi bir etki yaratacağını düşünmüyorum. Her siyasi parti belli bir oy alacaktır. Kendilerine inandırabildikleri ölçüde, ikna ettikleri ölçüde yol alacaklardır" diye konuştu.

1000
icon
Ekrem TELLİ 27 Kasım 2017 18:17

Ne hale geldi bu Mmillet.Dürüst çe konuşmayı bile sindiremez olduk.Fikrini soruyorsunuz,dürüst çe cevap veriyor Kamil bey,siz hemen falanca partiye geçeçek diye yaftalıyorsunuz.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ