O iki ilde AKP'den MHP'ye baskı: Adayını geri çek, yoksa CHP kazanır!

MHP 15 Şubat 2019 16:03
Videoyu Aç O iki ilde AKP'den MHP'ye baskı: Adayını geri çek, yoksa CHP kazanır!
A
a

O iki ilde Cumhur İttifakı üyeleri AKP'den MHP'ye baskı: Adayını geri çek, yoksa CHP kazanır!

MHP Zonguldak Belediye Başkan adayı Hamdi Ayan, AKP'lilerin, kendisinden adaylıktan çekilmesini istediğini açıkladı.
Ayan, “Bu zamana kadar MHP muhatap alınmadı. AKP seçimi alabilecek olsa, bu tavırlara girmez” dedi. Cumhur İttifakı’nda yeniden aday düzenleme süreci sürerken, sahaya inerek seçim kampanyalarını yürütmeye başlayan ittifak ortakları arasında yaşanan kriz haberleri de gelmeye devam ediyor.
Daha önceden, AKP ve MHP’nin seçim yarışına ayrı ayrı gireceği açıklanan Zonguldak’ta, MHP adayı Hamdi Ayan’a, geri çekilmesi yönünde baskı yapıldığı iddia edildi.

'İL MECLİSİ BAŞKANLIĞI TEKLİF EDİYORLAR'

AKP'liler tarafından, kendisine başkan yardımcılığı teklif edildiği öne sürülen MHP Zonguldak Belediye Başkan Adayı Hamdi Ayan, haberlerde doğruluk payı olduğunu kabul etti.

Hamdi Ayan Zonguldak Elmas TV’ye şu açıklamalarda bulundu: “Benim için, ‘İl genel meclisi başkanı olsun’ gibi bir çağrı daha yapıldı. Hamdi Ayan üzerinde neden bunların yapıldığına iyi bakmak lazım. Bu zamana kadar MHP muhatap alınmadı. Ak Parti adayı açıklandıktan sonra bunlar gündeme gelmeye başladı.”

MADEM BİR YOLA ÇIKMIŞSINIZ GERİYE BAKMAYALIM

Zonguldaklı seçmenin böyle bir süreçle karşı karşıya bırakılmasını, “Ak Partili kardeşlerimiz süreci bu noktaya getirdi. Madem bir yola çıkmışsınız, artık sağınıza solunuza bakmayın. Eğer Ak Parti seçimi alabilecek olsa, bu tavırlara girmez. Ak Partili arkadaşlarım Zonguldak için illa da ittifak diyorlar. Zonguldak sonuçlarını 4 saat içinde bulabilecek araştırma şirketleri var ellerinde. ‘Bu seçimler, Ak Parti adayı ile mi yoksa MHP adayı ile mi alınır?’ sorusunun cevabını bulsunlar.”

ÇORUM'DA DA BENZER BASKI
AKP'nin son seçimde rakiplerine nazaran güçlü olduğu Çorum Merkez'de de, MHP'ye ve adayına olan rağbetin artması nedeni ile, Cumhur İttifakı'nın oylarının yarı yarıya bölünme ihtimalini oluşturdu. Bu durumda aradan CHP'nin sıyrılma ihtimali olanak kazandı...AKP bu durumu önlemek adına MHP'ye 'Adaylarını çek' baskısı yaptığı iddia ediliyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ