Öcalan'dan AKP'ye destek açıklaması geldi! HDP'den tepki

Gündem 20 Haziran 2019 22:42
Videoyu Aç Öcalan'dan AKP'ye destek açıklaması geldi! HDP'den tepki
A
a

Abdullah Öcalan'dan AKP'ye destek açıklaması geldi! HDP'den tepki

23 Haziran İstanbul seçimine günler kala iktidarın propaganda araçlarından Anadolu Ajansı (AA) ve İhlas Haber Ajansı (İHA) eş zamanlı olarak bir haber yayımladı.

AA’nın haberinde PKK lideri Abdullah Öcalan’ın İstanbul seçiminde HDP’ye tarafsızlık çağrısı yaptığı öne sürüldü. Haberde Öcalan’ın şu sözleri sarf ettiği ileri sürüldü: ”HDP’de vücut bulan demokratik ittifak anlayışı güncel seçim tartışmalarına taraf ve payanda yapılmamalıdır. Demokratik ittifakın önemi ikilemlere kendini angaje etmemesi, seçimlerdeki tarafsız çizgisinde ısrar etmesidir.”

İHA’nın haberinde ise Doç. Dr. Ali Kemal Özcan’ın Öcalan ile yaptığı görüşmeye ilişkin basın toplantısı düzenleyerek Öcalan’ın HDP’ye “23 Haziran seçimlerinde tarafsız kalın” çağrısında bulunduğu iddia edildi.
HDP’DEN YALANLAMA

İddiaların kamuoyuna duyurulmasından kısa bir süre sonra HDP’nin sosyal medya hesabından dikkat çeken iki patlaşım yapıldı.

Paylaşımlarda ”31 Mart’ta oylarımızı koruyarak demokrasiye kazandırmıştık, şimdi yine demokrasi ve halk iradesinin kazanması için sandık başına gidecek, oylarımızı demokrasi, barış ve eşitlikten yana kullanacağız.Doğa talanına, rant çarkına ve insan kayırmacılığa karşı 23 Haziran’da oylarımız demokrasi, barış ve özgürlükleredir. İstanbul’u rant cennetine çevirip palazlanmak isteyenlere dur de;” ifadeleri kullanıldı.


‘PİŞKİNLİĞİN BU KADARINA DA…’

HDP’li Ziya Pir, konuya ilişkin açıklama yaptı. Pir açıklamasında, “Pişkinliğin bu kadarına da… Seçimi kaybedeceklerini anlayınca böyle YALAN haber servis ediyorlar. Kimse bu tür YALAN haberlere itibar etmesin. #HDP‘lilerin oyları #İmamoğlu‘na!” ifadelerini kullandı.

 

‘ALİ KEMAL ÖZCAN, METİNER’İN BAŞKA BİR VERSİYONU’

Yazar Önder Algedik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Öcalan’ın mektubunu okuduğu iddia edilen Ali Kemal Özcan ile ilgili paylaşımda bulundu. Algedik, “Açıklamayı yapan Doç. Dr. Ali Kemal Özcan’mış. O kim? Referandumda neden evet denmesi gerektiğini böyle açıklamış. Metiner’in başka versiyonu yani” ifadelerini kullandı.

SEZAİ TEMELLİ’DEN YANIT

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR