Oda TV yayın yönetmeni hapishanede darp edildi

Gündem 8 Mart 2020 18:21
Videoyu Aç Oda TV yayın yönetmeni hapishanede darp edildi
A
a

Oda TV Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan’ın infaz koruma memurları tarafından darp edildiğini açıkladı.

Oda TV Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan, Odatv Haber Müdürü ve Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Terkoğlu ile gazeteci Hülya Kılınç, daha önce İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ tarafından açıklanan MİT mensubunun cenaze törenine ilişkin yayımlanan haber gerekçesiyle tutuklandı.

İfadesi alınan Pehlivan, dün tutuklama kararının ardından Silivri Cezaevi’ne götürüldü.

Tutuklanan Barış Pehlivan’ın avukatı Hüseyin Ersöz, Pehlivan’ın Silivri Cezaevi girişinde infaz koruma memurları tarafından darp edildiğini söyledi. Ersöz, konuyla ilgili suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

ERSÖZ: SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ

İstanbul 8. Sulh Ceza Hâkimliği tarafından dün tutuklanan, ardından Silivri Cezaevi’ne götürülen Pehlivan’ın avukatı Hüseyin Ersöz, müvekkilinin cezaevi girişinde darp edildiğini söyledi.

Pehlivan’ın cezaevi girişinde infaz koruma memurları tarafından darp edildiğini söyleyen Ersöz, “Bugün ziyarete giden avukat arkadaşlarım bu bilgiyi Barış Pehlivan’dan öğrendi. Pazartesi günü konuyla ilgili suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Odatv’de yayınlanan MİT görevlisinin cenaze haberine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan Oda TV Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ile ilgili açıklama yaptı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, “Bugün bazı medya organlarında “Silivri Cezaevinde bir gardiyanın Barış Pehlivan’ın sırtına vurarak darp ettiği” iddiası üzerine Silivri Cezaevi Savcılığımız tarafından olay incelenmiştir. Yapılan incelemeler ve kamera görüntülerinin izlenmesi sonucunda haberlerdeki iddiaların asılsız olduğu tutuklu Barış Pehlivan’ın infaz koruma memurları tarafından hiçbir şekilde darp edilmediği, sözlü ya da fiili kötü muamelede bulunulmadığı tespit edilmiştir.  Tutuklu Barış Pehlivan veya avukatları tarafından Cezaevi İdaresine, Cezaevi Savcılığına bu konuda sözlü, yazılı herhangi bir müracaat olmamıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” denildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ