Öğretmenden skandal Atatürk paylaşımı: 20.Asrın şeytanı...

Gündem 6 Ekim 2018 23:05
Videoyu Aç Öğretmenden skandal Atatürk paylaşımı: 20.Asrın şeytanı...
A
a

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Veli Ağbaba, bir ilkokul öğretmeninin Atatürk için...

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında dikkat çeken sözler sarf etti.

Ağbaba, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kızılcahamam Kampı'nda yaptığı konuşmaları, milletvekillerine düzenlenen fezlekeleri ve Malatya'da bir ilkokul öğretmeninin Atatürk'e yönelik ağır hakaretler etmesine karşı bir açıklama yaptı.

Ağbaba, bir ilkokul öğretmeninin Atatürk için, "20. asrın gördüğü en büyük şeytan" dediğini ifade ederken, "Bunun hesabını soracağız. Bir hafta içerisinde işlem yapılmazsa, il örgütümüz o okulun önüne gidip eylem yapacak" diye belirtti.

"ANLAŞMAYI DAMAT DEĞİL, ERDOĞAN YAPTI, KAMUOYU BASKISI OLUNCA İPTAL ETTİLER"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Cumhurbaşkanı 'ülkemizde kriz yok' diyor. Bunlar 'manipülasyon' demiş. Madem bunlar manipülasyon dolar 3,7'den 6'ya neden çıktı. Domates neden iki kat arttı? Doğalgaz, elektrik neden yüzde 40 zamlandı? Enflasyon yüzde 25. Kamuoyunun yoğun tepkisi üzerine bugün Amerikan danışmanlık şirketi McKinsey ile olan anlaşmayı bitirdiklerini söylüyor.'Bizim onlardan alacak aklımız yok' diyor.Önce tüm devleti bir şirkete bağlıyor. Kamuoyunun ve CHP'nin tepkisinin ardından bundan vazgeçtiğini söylüyor. Dünya alem biliyor ki bu anlaşmayı yapan damat değil, Recep Tayyip Erdoğan'dır. Bitirdiler mi bilmiyoruz.Kamuoyunun gözünü boyamak için yerlilik millilik edebiyatı yaparak anlaşmayı bitirdiklerini söylüyor. Krizin başından beri 'psikolojiktir dediler, dış güçlerin işidir' dediler, Kriz, 'Rahip Brunson'dan başlamıştır' dediler. Amerika'da kafasına bir taş değdi. Bu krizin Rahiple ilgisi yoktur dedi. Ekonominin bozulmasının nedeni tek adam rejimi" ifadelerini kullandı.

"BİZ KİMSEDEN PARA İSTEMEYİZ DİYOR, ALMANYA'DAN DAHA YENİ GELDİ"
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'biz hiç kimseden para istemeyiz' dediğini hatırlatan Ağbaba, "Daha geçen hafta Almanya'ya gidip Merkel'den para dilenen bu beyefendi. Damadını gönderip Çin'den kredi anlaşması yapan o. Biz hiçbir ülkeden para istemedik demek külliyen yalan. Kriz yok diyor, marketlere zabıtayı gönderiyor. Zabıtayla fiyatları kontrol etmeye çalışıyorlar. Sanki zammı esnaf yapmış gibi algı yaratmaya çalışıyor. Enflasyon yüzde 25, zammı sen yapıyorsun. Dolar artmış girdiler artmış. Mercimeği Rusya'dan, nohudu Çin'den, samanı Bulgaristan'dan, eti Uruguay'dan ithal ediyor, lafa gelince de yerliyiz ve milliyiz diyorlar. Yerliyiz diyor Katar'dan hediye edildiğini iddia ettiği 500 milyon dolarlık uçağa biniyor. Dün boyanmış haliyle uçağın resmini gördük" dedi.

"KILIÇDAROĞLU 500 MİLYON DOLARLIK UÇAĞA BİNMEZ"

Erdoğan'ın sık sık yerli ve milli vurgusu yaptığını ancak sarayın ve AKP'nin yerli ve milli olmadığını kaydeden Veli Ağbaba, "Bay Kemal yerliden ve milliden anlamaz' demiş, Kemal Kılıçdaroğlu 500 milyon dolarlık uçağa binmez, senin gibi iki bin koruma ile gezmez. Yurtdışına makam arabasını götürmez. Bindiği uçak milli geliri 50 bin doları aşmış Almanya'da yok, Fransa'da, İtalya'da yok. CHP'yi ekonomik saldırılara destek vermeyle suçluyor. Allah aşkına samanı CHP mi ithal etti. CHP mi yaptırdı sana bin odalı sarayı. CHP mi yaptırıyor sana bu ekonomik krizde, millet ekmek bile bulamazken Ahlât'a Otağ Sarayı? Biz mi ülkeyi 16 yıldır yönetiyoruz? Biz, 'Türkiye tek adamlıkla yönetilirse ekonomi çöker' dedik. Maalesef dediklerimiz doğru çıktı" şeklinde konuştu.

ATATÜRK, BU MİLLETİ YOKTAN VARETTİ, BUNLAR YOK ETMEYE ÇALIŞIYOR

"Bugün Balkan Savaşı'nı CHP kaybettirdi diyor. Yıl 1912. AKP milletvekilleri alkışlıyor 1402'de Timur'a karşı Ankara Savaşı'nı CHP kaybettirdi derse şaşmayın. Osmanlı Rus Savaşını, Trablusgarp Savaşı'nı CHP kaybettirdi derse, Karlofça Anlaşmasını CHP imzaladı derse şaşırmayın" ifadeleriyle konuşmasına devam eden Ağbaba, " Bunların hepsinin yalan olduğunu kendisi de biliyor. Gerçek bir şey var Cumhuriyet Halk Partisi ulusal Kurtuluş Savaşı'nı veren Kuva-i Milliye'nin ta kendisidir. O ise İngilizlere uşaklık eden Vahdettin'in devamıdır. CHP İngilizleri, Fransızları bu ülkeden kovarken Vahdettin Mandayı savunuyordu. Haddini bil, bu ülkeyi satan bu ülkeyi düşman işgaline teslim eden anlayışın devamısın. Bugünde Orta Doğu'daki Vahabi anlayışı örnek almış onu Türkiye'ye empoze etmeye çalışan bir düşüncenin sahibisin. Bu anlayış keşke Yunan kazansaydı da Atatürk olamasaydı diyen anlayışın ta kendisidir. Bu anlayış Atatürk'ün annesine, kızına, namusuna laf söyleyen anlayışın ta kendisidir. Bu anlayış sağda solda Kurtuluş Savaşı'nın olmadığını söyleyen anlayışın ta kendisidir. Küfür etmeye çalıştıkları CHP değil, Mustafa Kemal Atatürk'tür. Sen onun tırnağı olamazsın. O, yoktan bir milleti var etti. Sen var olan bir milleti yok etmeye çalışıyorsun." dedi.

FEZLEKELER; "FAŞİZM SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIM YAPARKEN 10 KERE DÜŞÜNMEKTİR"

Ağbaba, "Bana, 'Cumhurbaşkanı'nı tehdit etmekten' fezleke geliyor. Cuma günü yine bir grup arkadaşımıza fezleke geldi. Cumhurbaşkanına hakaretten herkes yargılanıyor. 14-15 yaşındaki çocuklar Facebook'tan cezaevine atılıyor. Artık hiç kimse Facebook'a yazamaz oldu. Diyorlar ki 'faşizm nedir?' Faşizm, Facebook'a girerken, Twitter'da retweet yaparken, Facebook'ta bir paylaşımı düşünmektir. 78 yaşındaki bir vatandaşa 'Cumhurbaşkanı'na hakaretten' 7 yıl hapis cezası verildi. Milletvekillerimiz Çetin Osman Budak, Aykut Erdoğdu ve Allah sağlık versin Erdin Bircan'a 'Cumhurbaşkanı'na hakaretten' dolayı fezleke geldi. Siyasi bir eleştiri, hakaret yok" ifadelerini kullandı.

ÖĞRETMENDEN SKANDAL PAYLAŞIMLAR

Malatya'da bir ilkokul öğretmenin skandal sosyal medya paylaşımlarını da ele alan Ağbaba şunları söyledi:

"Malatya maalesef Türkiye'nin gündemine çok olumsuz şeylerle geliyor. Yüz bin kişi ishal olmuştu, Zirve Yayınevi cinayeti, çocuk yuvasındaki dayak, bir öğretmenin halay çekenleri 'fuhuş yapmakla' eşdeğer kılan bir anlayışla Malatya gündeme geldi. İl başkanımız suç duyurusunda bulundu, şimdi bir başka öğretmen ilkokul öğretmeni Atatürk ve cumhuriyete ağır hakaretlerde bulunuyor. Bununda takipçisi olacağımızın herkesin bilmesi lazım. Kurtuluş Savaşı'nın olmadığını, Kurtuluş Savaşı kahramanlarının ve Lozan'da imza atan kişiler hakkında çirkin yakıştırmalar yapmış. Ensar sevici, Ensar Vakfı'nın kitaplarının reklamını yapıyor. Ensar'a laf ettiği için CHP'ye ağza alınmayacak laflar ediyor. Düğünlerde gelin ve kadınların açık gezdiğini söylüyor. Sürekli bu paylaşımları yapıyor ve bu şahsiyet ilkokulda çocuklarımıza eğitim veriyor. '20. asrın gördüğü en büyük şeytan idi' yazıp, Atatürk'ün resmini koyuyor. Bununla ilgili İlçe ve İl Milli Eğitim Müdürü'ne söyledik, hiçbir şey yapılmadı. Bu suça İl Milli Eğitim Müdürü de ortaktır. Laiklere, laikliğe küfrediyor. Cumhuriyet Halk Partisi'ne ağza alınmayacak laflar söylüyor. Bunun hesabını soracağız. Bir hafta içerisinde işlem yapılmazsa, il örgütümüz o okulun önüne gidip eylem yapacak. Türkiye'nin geldiği noktaya bakın. Arkadaşlarımız suç duyurusunda bulunacaklar."

1000
icon
Hasan 8 Ekim 2018 17:05

...pezevenk..serefsiz pic..ataturk un kurdugu tc devleti sayesinde adam seyrine alinmis ogretmen yapilmis kazara..dumbuk cumhuriyet olmasa ataturk olmasa kimbilir hangi aga nin narabasiydin simdi..picccc..

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ