Ölenler mi suçlu? Bakan açıkladı: ''Hiç kusurumuz yok!''

Gündem 6 Ocak 2019 14:42
Videoyu Aç Ölenler mi suçlu? Bakan açıkladı: ''Hiç kusurumuz yok!''
A
a

Ölenler mi suçlu? Bakan skandal bir şekilde açıkladı: ''Hiç kusurumuz yok!''

Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan, meydana gelen tren facialarına ilişkin uzun süre tartışılacak bir açıklamada bulundu.

Çorlu ve Ankara’da meydana gelen 34 kişinin hayatını kaybettiği yüzlerce kişinin ise yaralandığı tren kazalarında sorumluluk üstlenmemekte direnen Bakanlık, 2018’de 8 tren kazasından 4’ünde tahkikatın tamamlandığını ve TCDD’nin “kusurlu bulunmadığını” ifade etti.

Son yıllarda artan tren kazalarıyla ilgili Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Özgür Özel, konuyu TBMM gündemine taşıdı.

CHP’li Özgür Özel, verdiği önergeyle demiryollarında meydana gelen kazaları ve alınabilecek önlemleri sordu.

'TCDD’NİN KUSURU BULUNMAMIŞTIR’

BirGün’de yer alan habere göre; Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, CHP’li Özgür Özel’in soru önergesine cevap verdi. Bakan Turhan cevabında, “2018 yılında demiryollarında toplam 8 adet ölümlü kaza meydana gelmiş olup, bunlardan 4 adedine tahkikat yapılmış ve yapılan tahkikatlarda TCDD’nin kusuru bulunmamıştır. Diğer 4 adet tahkikat ise halen devam etmekte olup tahkikat sonucuna göre idari işlemler gerçekleştirilecektir” ifadelerini kullandı.

1000
icon
serif 7 Ocak 2019 18:34

ya bunlar hic utanma yokmu

0 0 Cevap Yaz
Remzi kazanc 7 Ocak 2019 16:09

Bir dönemde milli eğitim bakanı okullar OLMASA milli eğitim ı NE güzel yönetirdim demiş HAKIKATEN BU TRENLER DEMIRYOLUNDA NE ARIYOR KARDESIM KAYMAK GIBI OTOBANLAR DURURKEN UCTARAFIMIZ DENIZLERLE CEVRILIYKEN CIK DERYAYA GIR OTOBAN A BAŞ BASABILDIGIN KADAR ART NIYETLISINIZ MAKINISTLER ILLA DEMIR YOLUNDAN GIDECEK YOK ÖYLE YAGMA

0 0 Cevap Yaz
Hulusi Özdemir 6 Ocak 2019 18:01

Trenler çok akılsız. Akıllı olsalar birini veya bir şeyi görünce durmalilar. Hükümet yetkilileri ne yapsın? Suçlu kendiliğinden durmayan tren. Bizim insanımız akillanmadikca daha çok kazalar olur ve suçlu da durmayan trendir.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ