Operasyon yarın başlıyor, AKP'den ayıklanacaklar

Gündem 27 Mayıs 2017 14:03
Videoyu Aç Operasyon yarın başlıyor, AKP'den ayıklanacaklar
A
a

'AKP'deki FETÖ'cüler' konusunda yandaşların serzenişi ve medyadaki huzursuzluk, AKP adına iyice kontrol edilemez bir noktaya geldi. 'Kulis' adı altında yapılan haberler ve yazılan yazılarla AKP'ye süre kazandırmaya çalışılıyor...

AKP'ye zaman kazandırmaya çalışan bir kulis haberi de Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila'dan geldi. 

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila, darbe girişiminin ardından Cemaate yönelik olarak başlatılan soruşturmaların "siyasî kanada uzanmadığı" şeklindeki eleştirilerle ilgili olarak 'kulis' aktardı.
 

OPERASYON YARIN
Yeni Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyelerinin pazartesi günü açıklanacağını ifade eden Bila, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın yarın (28 Mayıs 2017) AKP'ye dönük çalışmalarına başlayacağını, Gülen cemaati ile bağlantısı olan partililerin 'ayıklanacağını' iddia etti.

NET ORAN: YÜZDE 38
CNN Türk canlı yayınında konuşan Fikret Bila, "Erdoğan Brüksel'deydi biliyorsunuz. Yarın parti içi çalışmalarına başlıyor. Milletvekilleri, teşkilat üyeleri, partinin her kademesinde FETÖ bağlantısı olan kişiler ayıklanacak" dedi.

Bila ayrıca, net rakam vererek "MYK pazartesi günü belli olacak. Yüzde 38 oranında bir değişikliğin yapılacağını söyleyebilirim" diye konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ