Optimar’dan flaş anket: CHP uçuşta, MHP çakıldı!

Gündem 15 Ocak 2019 19:11
Videoyu Aç Optimar’dan flaş anket: CHP uçuşta, MHP çakıldı!
A
a

Optimar’dan flaş anket: CHP uçuşta, AKP'nin yedeği MHP çakıldı!

Hürriyet Gazetesi yazarlarından Abdülkadir Selvi bugünkü köşesinde dikkat çeken bir yazı kaleme aldı ve Optimar Araştırma Şirketi’nin son anket çalışmasının sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı.

Optimar Araştırma Şirketi, 28 Aralık-3 Ocak tarihleri arasında 26 şehirde 2 bin 523 kişi ile yüz yüze konuşma yöntemiyle araştırmayı yaptığını açıkladı.

Selvi’nin bugünkü köşe yazısında aktardığı bilgilere göre;

Kararsızlar dağıtıldığında Adalet ve Kalkınma Partisi % 45.5,

Cumhuriyet Halk Partisi % 28.6,

Milliyetçi Hareket Partisi % 7.6,

İYİ Parti % 7.7,

Saadet Partisi % 1.4,

Halkların Demokratik Partisi ise % 7.6. oranında oy alıyor.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SORUNU EKONOMİ

Optimar Araştırma Şirketi’nin anketine göre; Türkiye'nin en önemli sorunu % 35.5 ile 'ekonomi'. Ekonomik sorunu % 25.7'yle işsizlik takip ederken, terör ise % 14.7'yle üçüncü sırada yer alıyor.

Gazeteci-yazar Abdulkadir Selvi anket sonuçlarını baz alarak yaptığı değerlendirmede, 24 Haziran'a göre AK Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin oylarında bir artış yaşandığını ifade etti.

Öte yandan 24 Haziran seçimlerine göre; Milliyetçi Hareket Partisi ve İYİ Parti’nin oylarında bir düşüş yaşandığı gözlemlendi.

1000
icon
Sokuk 18 Ocak 2019 11:00

Ya iğrenç adamın yazılarını okuyan varmı.yalakalikla para kazanmak bunların işi.biraz Yılmaz Özdil i Uğur Dündar i örnek al . öle Soma'da selfie çekmeye benzemez bu işler Abdülkadir selfie

1 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ