Ordu Valisi fena yakalandı

Gündem 20 Haziran 2019 15:37
Videoyu Aç Ordu Valisi fena yakalandı
A
a

Ordu Valisi Seddar Yavuz’la ilgili İçişleri Bakanlığı’nın yanıtlaması istemiyle dikkat çeken bir soru önergesi verdi.

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, son dönemde ismi çokça tartışılan Ordu Valisi Seddar Yavuz’la ilgili İçişleri Bakanlığı’nın yanıtlaması istemiyle dikkat çeken bir soru önergesi verdi. CHP’li vekil Adıgüzel, Ordu Valisinin konutunda aşçı olarak çalıştırılan kişinin özel bir inşaat firmasında kayıtlı olduğunu ifade etti.  Valilik konutunda çalışan aşçının sigortasının ve maaşının özel firma tarafından karşılandığını belirten Mustafa Adıgüzel, bu inşaat firmasının Ordu Valiliğinden ihale alan firmalardan biri olduğuna dikkat çekti.

Ayrıca, Ordu Devlet Hastanesi’nde görevlendirilmek üzere İŞKUR’dan alınan 11 personelin valilik konutu ve makamında temizlik işlerinde görevlendirildiği de iddia edildi.

yönelik duyumlar olduğunu ve Valilik bünyesinde vali yardımcısı ve daire müdürü pozisyonunda bazı görevlilerin kendisi ya da aile bireylerine valilikten ihale alan bazı inşaat firmaları tarafından özel araç tahsis edildiği ve yine valiliğin yaptırdığı beton yol ihalelerine giren bazı firmaların hem ihalede hem ödemede kayırıldığına dair bilgiler olduğunu iddia etti.

Ordu Valisi Seddar Yavuz daha önce de, 23 Nisan'da bir ilköğretim okulunda öğretmenlere yaptığı konuşmada, “Atatürk'ü çok abartmaya gerek yok” şeklinde sözleriyle gündeme gelmişti.

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’in İçişleri Bakanlığı’nın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesi şöyle:

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR