Ordu Valisi’nden 'skandal hamle' iddiası

Gündem 24 Haziran 2019 18:15
Videoyu Aç Ordu Valisi’nden 'skandal hamle' iddiası
A
a

İmamoğlu tarihi farkla seçildi Ordu Valisi’nden 'skandal hamle' iddiası geldi

Milyonlarca İstanbullu 23 Haziran’da yeniden sandığa giderek mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu’nun büyük bir farkla yeniden seçti.

Seçimlerin ardından ‘Ordu Valisi’ tartışmaları yeniden gündeme geldi.

Ordu Valisi Seddar Yavuz’un havalimanı çalışanlarını savcılığa çağırdığı ve İmamoğlu aleyhinde ifade vermeye zorladığı iddia edildi. Yavuz’un personele “Ekrem İmamoğlu it dedi diye ifade verin” diyerek baskı yaptığı ve aleyhte ifade vermek istemeyenlerin ise sürgünle tehdit dildiği bildirildi.

İddiayı Twitter hesabı üzerinden gündeme getiren gazeteci Mustafa Hoş, “Az önce ordu’dan aradılar. ordu valisi seddar yavuz havaalanında görevli devlet memurlarını savcılığa çağırtmış. “ekrem imamoğlu it dedi diye ifade verin” diye baskı yapıyormuş.memurlar savcılığa gidip ifade verecek. it lafını duymadım diyen memurlar ise sürgün ile tehdit edilmiş” ifadelerini kullandı.


ERDOĞAN "GÖREVİ DÜŞER" DEMİŞTİ

Katıldığı bir canlı yayında konuya ilişkin açıklamalarda bulunan AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Valimiz olayı yargıya taşıma kararında. Valime sahip çıkmak zorundayım, onu yedirtmem” ifadelerini kullanmıştı.

Vali’nin seçimlerin ardından harekete geçeceğini belirten Erdoğan, sözlerine şöyle devam etmişti:

“Hukuk içerisinde olacak olan bir şey. Benim orada 'yapamaz' dediğim bir şey yok. Yargı böyle bir şeyi verdiği takdirde, vermesi halinde bu düşer. Hele hele bir konu var ki o da şudur; biliyorsunuz özellikle bu tür yargı süreci içerisinde belli bir süreyi aşan ceza alması halinde bu düşecektir. O süreyi aşmazsa zaten göreve devam eder.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR