Orhan Gencebay 'Her dönemin adamıyım' dedi!

Gündem 24 Mart 2018 13:57
Videoyu Aç Orhan Gencebay 'Her dönemin adamıyım' dedi!
A
a

Orhan Gencebay, CNN Türk'te Hakan Çelik'in sunduğu Hakan Çelik ile Hafta sonu programına katıldı.

Gencebay, “Akil adam heyetinde yer aldığınız için pişman mısınız?” sorusuna, “Beşir Atalay bakanımız aradı. ‘Sizi kanaat önderi seçtik. Elinizi taşın altına koyar mısınız?’ dedi. Ben da şerefle onurla evet dedim. Akil insan olmaktan pişman değilim, yine yaparım” dedi. 

Gencebay ayrıca her dönemin adamı olduğunu açıklarcasına şu ifadeleri kullandı, “Demirel’le konuştum Demirelci dediler, Ecevit’le konuştum Ecevitçi dediler, Özal’la konuştum Özalcı dediler, şimdi de Tayyipçi dediler” diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yaptığı görüşmelerin ülkeyi yöneten kişi ile yapılan görüşmeler olduğunu söyledi.

Gencebay, şöyle devam etti: 

MSG ve MESAM birleşirse daha iyi olur. Umarım bir gün olur. Telif haklarının en olduğunu insanlara anlatmamız lazım. Telif hakkının ne odluğunu bilen insanların başkan olması gerekiyor. Bu da 2400 asıl üyenin içerisinden olur. Ama gelmiyorlar ki..

Orhan Gencebay, arabesk müzik yoktur. Bilimsel dayanağı yoktur. Benim yaptığım Türk müziğinin devamıdır. Sazı ilk 7 yaşımda elime aldım. 10 yaşında ilk bestemi yaptım. Bin tane bestem var 600 tanesi daha yayınlanmadı. 

Şu anda yeni bir albüm hazırlıyorum. Ne zamandan beri yapmadım. Kendimi suçlu hissediyorum. Ben Türk müziğini yenilikler getirdim. İcrada farklılıklar kattık. Ben müziğie çok öenmli katkılar yaptığıma inanıyorum. 

1000
icon
Zeki samut 24 Mart 2018 14:09

Başka türlü nasil ayakta kalacaktı beyefendi???

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ