Orman'dan skandal: AKP'li adaya destek istedi!

Gündem 27 Mart 2019 19:38
Videoyu Aç Orman'dan skandal: AKP'li adaya destek istedi!
A
a

Çarşı bu işe ne der? Fikret Orman'dan skandal: AKP'li adaya destek istedi!

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Bolu Cumhur ittifakı belediye başkan adayı Fatih Metin ile biraraya gelerek beraber ziyaretlerde bulundu. Beşiktaş Tüzüğü'nün 'Siyaset Yasağı' başlıklı 6. Maddesi "Kulüp, kesinlikle siyasetle uğraşmaz" şeklinde.
Bolu’da Beşiktaşlılar Derneği'ni ziyareti sırasında, Cumhur ittifakının AKP adayı Fatih Metin’le buluşan ve kameraların karşısına geçen Fikret Orman’a, Büyük Beşiktaş Yürüyüşü adlı oluşum pazar günü yapılacak yerel seçimler öncesi ‘siyasete karışma’ uyarısı yaptı.

Açıklamada “Başkanımız tüzüğümüz gereği siyasi çalışmalara katılamaz; hangi partinin adayı olursa olsun belli bir adayın çalışmalarına başkanımız katılamaz” ifadeleri kullanıldı. Bildiride şu görüşlere yer verildi: “Bolu’da Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman, Bolu Cumhur İttifakı Belediye Başkan adayının birlikte yaptığı ziyaretler sosyal medyada paylaşıldı. Bizler Beşiktaşlılar olarak bu görüntülerin kullanılmasını hayretler içerisinde takip ettik. Bir spor kulübünün başkanının siyasi görüşü olabilir fakat bunu aleni bir şekilde hele de seçim döneminde Beşiktaş camiasını kutuplaştırmaya itecek şekilde başkanımız üzerinden kullanılmasını doğru bulmuyoruz. Başkanımız tüzüğümüz gereği siyasi çalışmalara katılamaz; hangi partinin adayı olursa olsun belli bir adayın çalışmalarına başkanımız katılamaz. Beşiktaş Kulübü Başkanının belli bir adayın yanında durması ve çalışma yapması Beşiktaş camiasının birlik beraberlik, kardeşlik duygularına zarar verir. Bu nedenle biz ortak paydası Beşiktaş olan Beşiktaşlılar olarak Fikret Orman’dan bu görüntülerle ilgili bir açıklama beklemekteyiz.”
1000
icon
Lapatika 28 Mart 2019 03:57

Fikret sende şeref kalmamış.koskoca kulübü ne hale düşürdün.yala biraz daha Bakalım yala Fikret.

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR