Ortaya çıktı..Akşener'in çantasında neler var

Gündem 29 Mart 2019 20:11
Videoyu Aç Ortaya çıktı..Akşener'in çantasında neler var
A
a

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Millet İttifakı'nın Manisa mitinginde konuştu.

İYİ Parti Lideri Akşener, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisine yönelik sert açıklamalarına yanındaki çantayı göstererek meydan okudu.

Akşener, “Bu çanta Yassıada’ta giderken rahmetli Menderes’in, Zincirbozan’a giderken rahmetli Demirel’in, rahmetli Ecevit’in elindeydi. Bu çanta Mamak’a giderken rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in elindeydi. Kadere bakın, bu çanta Pınarhisar’a giderken de Erdoğan’ın elindeydi. Pınarhisar’a giderken muktedirlere karşı boynunu eğmeyeceğini söyleyen Sayın Erdoğan, bu çantayı bugün benim elime verdi”ifadelerini kullandı.

Odatv’nin haberine göre Akşener’in çantasının içerisinde, Türk bayrağı, Kuran, seccade, başörtüsü, tespih ve elbise vardı.

İşte o çantanın içi:

Mitingte konuşan Akşener'in öne çıkan mesajları şöyle:

“Yerel seçim öncesi Millet İttifakı olarak yaptığımız son mitingdeyiz.  Burada çok güzel şeyler söylendi. Ama Cumhur İttifakı’nın başı görünen Sayın Erdoğan’ın, insanları ayrıştıran, insanlara iftira atan sözleri hepimizi derinden yaraladı. Bana ‘PKK’lı’ dediler. Bir İçişleri Bakanı çıktı Kandil ile sözleşme imzaladığımı söyledi. Bana söylediklerinde ben onlara cevap verebilirim. Ama bizzat Sayın Erdoğan, 29 belediye meclis üyemizin 29’unun da PKK’lı olduğunu söyledi. Yeni Şafak isimli bir gazetede 29 arkadaşımızın, isimlerini, soyadlarını ve vatandaşlık numaralarını ilan ettiler. “

“Dün Bursa’da Muş doğumlu, askerliğini yapmış, PKK ile mücadele etmiş, Kocaeli’ne yerleşmiş kardeşim Abdullah Uçar çıktı. ‘Ben Kürt’üm, PKK’lı değilim. PKK ile mücadele ettiğimi cümle alem bilir’ dedi. Bu 29 kişiden birisinin halasının oğlu şehit. Zannettiler ki korkacağız, zannettiler ki şehit yakınlarını ortada bırakacağız. Üzerimize gelinmesin diye bu kardeşlerimize sırtımızı döneceğiz. Bizi hiç tanımamışlar. Bu 29 kardeşimizin ortak özellikleri, Kürt kökenli olmaları, PKK’ya karşı mücadele etmeleri ve İYİ Partili olmaları. Ayıptır be ayıp. Bir Cumhurbaşkanı meydanlarda bunları söyleyemez. “

"GEREKİRSE ÖLÜME GİDERİM"

 (Yanındaki çantayı gösterdi) “Bu çanta Yassıada’ta giderken rahmetli Menderes’in, Zincirbozan’a giderken rahmetli Demirel’in, rahmetli Ecevit’in elindeydi. Bu çanta Mamak’a giderken rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in elindeydi. Kadere bakın, bu çanta Pınarhisar’a giderken de Erdoğan’ın elindeydi. Pınarhisar’a giderken muktedirlere karşı boynunu eğmeyeceğini söyleyen Sayın Erdoğan, bu çantayı bugün benim elime verdi. Eğer hapsettirecekse, can baş üstüne. Buradan huzurlarınızda sesleniyorum. 1 Nisan’ı beklemeye gerek yok. Gel beni al da görelim bakalım. Ben bu çantayla Mamak’a gitmek isterim. Gerekirse ölüme giderim ölüme.”

“EKONOMİ KONUŞULMASIN DİYE GÜNDEM DEĞİŞTİRİLİYOR”

“Bunlar neden yapılıyor. Ekonomi konuşulmasın diye. Bu kulağı çekerseniz gözlerinizin içine bakmak zorunda kalacaklar. Yerel seçimde Cumhur İttifakı’nın adaylarının hiçbirinin sesini duyamadınız. Sayın Erdoğan her konuda bilgi sahibiymiş. Ne çok uzmanlık alanı varmış. Kadınların kaç çocuk doğuracağından başlayarak, ekonomiye kadar gidiyor. Bir insan her şeyi bilemez. Bunu iddia ederse bugünkü tablo ile karşı karşıya kalırız. “

“Çiftçisini bilerek açlığa mahkum etmiş bir iktidar ve 6-6,5 liraya mazot kullanan üreticilerimiz… Mısır’dan, İran’dan ithal edilen soğan... Bir tarım bakanı 142 bin dönüm araziyi patates ekmeye yasaklayıp, 25 ilde patates üreticilerini açlığa mahkum ediyor Türkiye’de… Utanmadan Amasya’da seçmene, ‘Bu adilere ders verin’ diyen bir tarım bakanı. Buradan sesleniyorum adi sensin. Bir milletvekili, hem de Gaziantep’te, Gazianteplilere ‘öküz’ diyen bir milletvekili. Buradan huzurlarınızda kendisine ‘öküz sensin’ diyorum. Milletin rencide edildiği, hakarete uğradığı bir süreçten sonra yerel seçimlere gidiyoruz.”

“HADİ GÖREVDEN AL DA GÖRELİM”

“Muhtar olamaz dendi, başkan oldu. Artık bundan sonrası var mı? Bu bir belediye seçimi… Nasıl olur da bir Cumhurbaşkanı, başka bir partinin adayını tehdit eder. Buradan huzurlarınızda sesleniyorum. Mansur Yavaş da Ekrem İmamoğlu da seçilecek. Hadi görevden al da göreyim ben seni. Orkun Şıktaşlı seçilecek, Mustafa Bozbey seçilecek, İsmail Ok seçilecek. “

“Polis kardeşlerim burada. 3600 ek göstergeyi vereceğini, bütün memurlara, 24 Haziran öncesi söyledi. Memurlara ihanet etti. Kadınlara ihanet etti. Kadınların tencere kaynatmadaki zorluğunu göre göre kadınlarımıza ihanet etti. Şiddete, tecavüze ağır yaptırımlar koymayarak kadınlarımıza ihanet etti. Tank Fabrikasını Katarlılara peşkeş çekti. ‘EYT Hollanda’ deyip Hollanda’dan 200 milyon dolarlık lale soğanı aldı, soğan üreticisine destek vermedi, çiftçiye ihanet etti. 1 Nisan’dan sonra vergilerinizin indirilmesini istiyorsanız o kulağı çekeceksiniz. İşsiz gençlerin gözlerinin içine bakıp, ‘ben sizin için ne yapabilirim’ demesi için o kulağı çekeceksiniz. Burada öyle bir manzara var ki, o kulak çekilecek gibi görünüyor. Allah bizi, sizlerin karşısında başını öne eğenlerden, sizlerin karşısında yalan söyleyenlerden, kul hakkı yiyenlerden, iftiracı olanlardan eylemesin. Allah bizi bu ülkeyi bir ve beraber kılmak için, bir çakıl taşı için canını feda edenlerden eylesin inşallah. Cenabı Hak şehitlerimize layık olmayı bize nasip etsin inşallah.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR