ÖSO'cular Raco'ya girdi: Cihatçılar devlet bayrağını çiğnedi!

Gündem 3 Mart 2018 13:23
Videoyu Aç ÖSO'cular Raco'ya girdi: Cihatçılar devlet bayrağını çiğnedi!
A
a

ÖSO'cular Raco'ya girdi: Cihatçılar Suriye Devlet bayrağını çiğnedi...

Afrin'e düzenlenen harekat kapsamında, Raco beldesinin köyleri ve kırsal mahallelerinin YPG'den alınmasının ardından bugün de Raco'nun merkezine operasyon düzenleniyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) bağlı birlikler karadan operasyon yürütürken, cihatçı ÖSO grupları da operasyona destek veriyor. Ayrıca Türk jetleri de operasyona havadan destek vererek YPG mevzilerini bombardıman altına alıyor.  

RACO MERKEZİNE GİRİLDİ
Operasyonlar sonucunda TSK ve ÖSO güçleri Raco'nun merkezine girdi. Raco'nun merkezinde yer yer çatışmaların devam ettiği belirtildi.

Anadolu Ajansı da (AA), Afrin’deki Ramadiye ve Hamilek köylerinin alındığını duyurdu.

SURİYE BAYRAĞINI İNDİRİP ÇİĞNEDİLER
Afrin harekatının 43'üncü gününde TSK ve ÖSO sabahın erken saatlerinde başlatılan operasyonla Afrin yolunda stratejik öneme sahip olduğu iddia edilen Raco'nun merkezine girdi. YPG unsurları beldeden çekildi. Raco’nun merkezine giren ÖSO militanları bir binanın üstünde bulunan Suriye Devleti bayrağını gönderden indirerek ayakları altında çiğneyerek skandala imza attılar. Askerler, "İşte Raco’nun kalbinde rejim bayrağı gözlerinizin önünde onu indiriyor ve ayaklarımızın altına alıyoruz" dedi.
TSK'DEN AÇIKLAMA
TSK'den yapılan açıklamada "Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2434 oldu" denildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklama şöyle:

"Hudutlar ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak, Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde PYD/YPG/PKK/KCK ve DAEŞ'e mensup teröristleri etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak amacıyla 20 Ocak'ta başlatılan harekat sürüyor. Harekatın başlangıcından bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2434 oldu."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ